Freddie Mercury i Michael Jackson – nagrania sprzed 30 lat ujrzą światło dzienne


2013.07.31

opublikował:

Freddie Mercury i Michael Jackson – nagrania sprzed 30 lat ujrzą światło dzienne

W 1983 roku Freddie Mercury i Michael Jackson zabrali się za prace nad wspólną płytą. Po zarejestrowaniu zaledwie trzech utworów muzycy rozstali się, podobno dlatego, że ekscentryczny Freddie nie chciał pracować z jeszcze bardziej ekscentrycznym Michaelem. Jim „Miami” Beach, były manager Queen wspomina: Zadzwonił do mnie i powiedział: „Miami, zabierz mnie stąd, nagrywam z lamą”. Jackson lubił przyprowadzać do studia egzotyczne zwierzęta.

Choć nagrania nigdy oficjalnie się nie ukazały, od lat krążą wśród fanów w formie bootlegów. Dla nich piosenki „There Must Be More to Life Than This”, „State of Shock” oraz „Victory” nie będą żadną nowością. Sęk w tym, że jakość dostępnych demówek pozostawiała sporo do życzenia. Mercury i Jackson rozmawiali kilkakrotnie w latach osiemdziesiątych na temat dokończenia materiału, ale podobno nie mogli dograć terminów.

Jesienią piosenki doczekają się wreszcie oficjalnego wydania. Nad produkcją materiału czuwają Brian May, gitarzysta Queen oraz producent William Orbit. Oprócz trzech wspomnianych utworów w wersjach demo dostaniemy także wersje nazywane przez Maya „dokończonymi”. Póki co proponujemy Wam posłuchać „State Of Shock” w wersji sprzed 30 lat.

Polecane

Share This