Free Moral Agents w Krakowie

Sideproject klawiszowca The Mars Volta & De Facto do zobaczenia w Klubie Re


2011.02.21

opublikował:

Free Moral Agents w Krakowie

Free Moral Agents to projekt nagrodzonego Grammy, klawiszowca The Mars Volta & De Facto, Ikeya Owensa. Początkowa solowa aktywność muzyka rozwinęła się w pełnoprawny zespół łączący w swojej muzyce elektronikę, trip-hop, dub i psychodelię. FMA tworzą japońska wokalistka Mendee Ichikawa, Reid Kinnet (Rhodes), Jesse Carzello (gitara), Dennis Owens (bas), Ryan Reiff (perkusja) oraz Isaiah „Ikey” Owens grający na klawiszach.

Drugi album FMA ukazał się w 2010 roku. Na płycie „Control This” znalazła się m.in. genialna przeróbka utworu Sonic Youth „Little Trouble Girl”. Tej kompozycji, jak i całej płyty możecie posłuchać pod adresem: http://www.freemoralagents.com/.

Owens współpracował m.in. z El-P, Mastodon, Sublime, Saul Williams, oraz Z-Trip. Z The Mars Volta gra od początku istnienia grupy do chwili obecnej. Udzielał się na wszystkich albumach TMV od „De-Loused in the Comatorium” po „Octahedron”.

Free Moral Agents nie boją się eksperymentować z dźwiękami, nadając każdej z piosenek własny charakter. Ich pełna zwrotów akcji muzyka nigdy nie pozwala zgadnąć w którym kierunku Cię zabierze. Od dominujących pięknych, melancholijnych trip-hopowo dubowych kompozycji, przez niebezpieczne psychodeliczne podróże, zespół potrafi przejść do cięższych, gitarowych riffów przypominających The Mars Volta. W całość poszczególne utwory grupy spaja piękny, hipnotyzujący głos Japonki Mendee Ichikawa. Grupa Free Moral Agents tworzona przez doskonałych instrumentalistów maluje dźwiękowe pejzaże, które są wyzwaniem dla wyobraźni słuchacza.

Mocno orzeźwiająca muzyka od klawiszowca The Mars Volta” – Spin 8/10. „Zabójczy groove przez rock, elektronikę, funk, soul, jazz, fusion i więcej” – urb.com

SUBTITLE (USA / B.E.A.R.)

http://www.myspace.com/subtitle

Pochodzący z Los Angeles Subtitle (aka Giovanni Marks) ma na koncie współpracę z Islands i The Mars Volta oraz wspólne koncerty z tak różnymi artystami jak: Autechre, LCD Soundsystem, Beans, Dälek czy Nancy Sinatra.

Jako producent pracował m.in. dla 2Mex, Daedelus, Kill Me Tomorrow, From Monument to Masses, NoCanDo i Year Future.

02.03.2011 Kraków

Klub Re, ul. Św. Krzyża 4

godz.20;

Bilety: 35 zł – przedsprzedaż w klubie / 45 zł – w dniu koncertu

Polecane