FreeFormFestival – kolejne gwiazdy


2011.07.12

opublikował:

FreeFormFestival – kolejne gwiazdy

FreeFormFestival 2011

14 – 15 października 2011

Centrum Kultury Koneser

Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31

Ceny karnetów dwudniowych:

od 1 lipca  do  31 sierpnia – 140 zł,

od 1 września do 30 września – 160 zł,

od 1 października – 180 zł

Sprzedaż biletów: Bileterie EMPiK, Sklepy Media Markt i Saturn, punkty sprzedaży Ticketpro ( www.ticketpro.pl ) i Eventim ( www.eventim.pl ) na terenie całego kraju oraz za pośrednictwem www.goodmusic.pl

Organizator festiwalu: Good Music Productions.

MR. OIZO

Ikona europejskiej sceny klubowej, gwiazd kultowej wytwórni Ed Banger

Producent Uffie, jeden z najsłynniejszych francuskich didżejów!

Pod pseudonimem Mr. Oizo ukrywa się Quentin Dupieux, na którego twórczości wzorują się tacy artyści jak Justice, SebastiAn, Feadz i DJ Mehdi. W końcówce lat 90. klubowy świat przeżywał swoją pierwszą fascynację francuskimi brzmieniami. W 1999 roku ukazało się nagranie Flat Beat Mr. Oizo, wówczas młodego producenta. Kawałek wyróżniał się na tle melodyjnych kompozycji z tamtego okresu – opierał się na łatwo wpadającej w ucho, potężnej linii basu. Żółta kukiełka to nieodłączny bohater kompozycji Mr. Oizo i jedna z ikon sceny klubowej przełomu wieków. Flat Beat okazał się bestsellerem – został sprzedany w 3 milionach egzemplarzy!

 

Po tak ogromnym sukcesie Mr. Oizo nie spoczął na laurach – w tym samym roku ukazał się jego debiutancki album Analog Worms Attack. Późniejsze EP-ki – Last Night a DJ Killed My Dog i Stunt były zapowiedzią kolejnej płyty długogrającej, która ukazała się w 2005 roku i nosiła tytuł Moustache (Half A Scissor). Jego ostatni studyjny album – nagrany w 2008 roku Lamb Agner, wydała legendarną francuska wytwórnią Ed Banger. Owocem tego kontraktu było skomponowanie i produkcja debiutanckiego album Uffie – Sex Dreams and Denim Jeans,  jest autorem singlowego MCs Can Kiss. Ostatnio wspólnie z Gasparda Augé z duetu Justice, skomponował ścieżka dźwiękowa do amerykańskiego thrillera Rubber.

VILLA NAH

Odkrywcą ich talentu jest legendarna postać skandynawskiej sceny klubowej, fiński didżej i producent Jori Hulkkonen, który wyprodukował i wydał debiutancki album  Villa Nah. Fiński projekt electro-synthpopowy stworzony przez Juho Paalosmaa i Tomi Hyyppä. Obaj muzycy pochodzą ze wschodniej części Helsinek, z której też zaczerpnęli swoją nazwę. Duży wpływ na muzykę jaką tworzy duet ma przede wszystkim David Bowie, ale muzycy inspirują się także twórczością Sonic Youth, Yellow Magic Orchestra oraz Underworld.

W  marcu 2010 roku nakładem Keys of Life Records ukazał się płytowy debiut Villa Nah – Origin. Jego publikację poprzedziła EPka VN wydana w kwietniu 2009 roku.

Polecane

Share This