FreeFormFestival w innym miejscu


2011.09.15

opublikował:

FreeFormFestival w innym miejscu

Soho Factory, to najmłodszy a jednocześnie  największy i najbardziej dynamicznie rozwijający się zrewitalizowany obiekt fabryczny w Warszawie. Obok Fabryki Trzciny i Konesera doskonale wpisuje się w krajobraz dynamicznie przeobrażającej się i rozwijającej prawobrzeżnej Warszawy, która z dzielnic przemysłowej staje się mekką artystów i bohemy. Położony niemal w samy centrum Starej Pragi – na warszawskim Kamionku, Soho, jako jedyny tego typu kompleks, doskonale łączy piękno zielonego terenu z zabytkową przemysłową architekturą przełomy XIX i XX wieku. Całość tworzy jedyny w swoim rodzaju obiekt, dający niezwykłe możliwości do adaptacji, aranżacji i różnego rodzaju zagospodarowania.

Soho Factory stawia sobie za cel rozwijanie na postindustrialnej tkance dawnych hal produkcyjnych nowej artystycznej i architektonicznej jakości. Stwarza wyjątkowe warunki do pracy, z których skorzystało już wiele firm, w tym redakcja „MaleMENa” czy pracownia architektoniczna WWAA (twórcy polskiego pawilonu na Expo w Szanghaju), które zajmują biura w oryginalnych, zrewitalizowanych budynkach fabrycznych zaadaptowanych dla swoich potrzeb.

Soho jest bardzo aktywne w dziedzinie kultury. Chętnie użycza swoich przestrzeni interesującym inicjatywom kulturalnym, modowym, lifestyle’owym. Tu odbył się m.in. koncert Warszawskiej Jesieni, wernisaże znanych artystów, festiwal tańca czy wystawy młodych designerów – Przetwory. Kompleks staje się dzielnicą artystyczną. Nowe inicjatywy napełniają ludzkim żywiołem stare postindustrialne przestrzenie. Każda z inicjatyw rewitalizuje i adaptuje  inny obiekt. Redakcja „MaleMena” wskrzesiła dawny warsztat mechaniczny, pokaz Rage Age halę walcowni, Piktogram i Galeria Leto tchnęły nowe życie w sprężarkownię, a młodzi architekci ożywili przestrzeń starej ciepłowni.

Projekt Soho Factory przewiduje tu stworzenie kompleksu loftów mieszkalnych  wraz częścią usługową i rekreacyjną. Całość będzie trwale związana z częścią zabytkową.

7 Edycja FreeFormFestival, będzie największą imprezą która odbędzie się na terenie Soho Factory. Dla potrzeb realizacji festiwalu, Soho Factory otworzy nowe, dotychczas nie eksploatowane obiekty. Do zobaczenia w październiku.

***

FreeFormFestival 2011

14 – 15 października 2011Ceny biletów jednodniowych:

95 zł – do 15 września

110 zł – do dnia festiwalu

130 zł – w dniu festiwaluCeny karnetów dwudniowych:

140 zł – do 31 sierpnia

160 zł – do 30 września

180 zł – od 1 października

Polecane

Share This