#FreeTuWstawKsywkę? Bosski wyśmiewa takie akcje i pisze, co należy zrobić, żeby pomóc


2019.04.22

opublikował:

#FreeTuWstawKsywkę? Bosski wyśmiewa takie akcje i pisze, co należy zrobić, żeby pomóc

foto: kadr z wideo

W ostatnich tygodniach na profilach w mediach społecznościowych raperów i słuchaczy często widzimy hashtag #FreeBałagane. Scena solidaryzuje się w ten z aresztowanym na trzy miesiące Kazem Bałagane, podobnie jak solidaryzowała się choćby z Bonusem RPK, tagując zdjęcia #MuremZaBonusem. Bosski wyśmiewa taką postawę, twierdząc, że publikowanie postów na Facebooku i Instagramie nic nie daje, a jednocześnie wyjaśnia, co faktycznie możecie zrobić, by pomóc.

Gdy bliscy mi ludzie byli za kratami w ramach wsparcia jeździłem setki kilometrów na widzenia, robiłem rakiety, wspierałem bliskich dobrym słowem, wpłacalem na wypichę itd… W ogóle się z tym nie afisziwałem, no bo co – nie pomagasz dla chwały, a z chęci wsparcia bliskiego.

Jak patrzę dziś na masowe komentarze rap celebrytów i im podobnych – te hashtagi #free tego i tamtego, to nie wiem, czy się śmiać czy płakać – wdupcenie hashtaga na fanpage nie pomoże w niczym osadzonemu, a jedynie właścicielowi profilu nabije lajki- zrobi sobie dobry PR, bo charakternie wrzuci hashtag… „O jaki on jest fajny, tak wspiera na swoim insta biednego kolegę po fachu” – WTF – komentuje Bosski.

Raper nazywa taką postawę „żałosnym show” i „zakłamaną, populistyczną szopką”

Jak ci kogoś żal i chcesz mu pomóc, to jedź na widzenie, wspieraj rodzinę, a nie pisz mi na fejsie czy insta je***ych hashtagów, bo to nic nie daje w praktyce. Obnoszenie się z tym jest żałosne. Łachy nie robisz… Opera mydlana na portalach – skomlenie o uwolnienie – ja pi***lę… działaj wymiernie, jak chcesz coś zmienić. Wielu widziałem na koncertach raperów, którzy na fali popularności myśleli, że są echem ulicy i krzyczeli uwolnić tego i tamtego. 

Heloł, k***a, te wasze krzyki nic nie zmienią. Jak rzeczywiście chcecie pomóc, to np. zróbcie zrzutkę na papugę albo na cokolwiek konkretnego, wtedy się okaże, ilu z tych krzykaczy na publice będzie swe krzyki w czynach potwierdzać – pisze pomysłodawca Drużyny Mistrzów.

Poniżej publikujemy cały wpis artysty.

Polecane

Share This