Fryderyki 2017 – wiemy, kto wystąpi podczas gali


2017.04.04

opublikował:

Fryderyki 2017 – wiemy, kto wystąpi podczas gali

foto: P. Tarasewicz

W pierwszej połowie marca poznaliśmy nominowanych  do tegorocznych Fryderyków, teraz czas na szczegóły zaplanowanej na środę 26 kwietnia gali. Podobnie jak w ubiegłych latach gala nie będzie transmitowana na żywo, o 22.20 na antenie TVP2 odbędzie się jednak jej dwugodzinna retransmisja, podczas której oprócz wręczenia nagród i przemówień będziemy mogli oglądać także występy gwiazd.

Gale wręczenia nagród muzycznych Fryderyk charakteryzują się bogatą oprawą artystyczną. Także i w tym roku przygotowaliśmy aż osiem występów koncertowych. Połowa z nich będzie przygotowana specjalnie na naszą galę (wyjątkowe duety, a nawet medley z udziałem czterech wykonawców) – informują organizatorzy gali (za organizację gali odpowiadają ZPAV oraz agencja STX Jamboree). Na scenie pojawią się w tym roku m.in.: Organek, Hey, Dżem, Raz Dwa Trzy, Buslav, Xxanaxx, Piotr Zioła, Łąki Łan, Sorry Boys, Mesajah, Bisz & Radex, BeMy, L.U.C & Rebel Babel Ensemble oraz gość specjalny, dwukrotny zdobywca nagrody Grammy – Gregory Porter. Galę poprowadzi Tomasz Kammel.

Dwa dni wcześniej, w poniedziałek 24 kwietnia na antenie Programu 2 Polskiego Radia odbędzie się transmisja na żywo z gali wręczenia Fryderyków w kategoriach muzyki poważnej. Będzie można jej posłuchać od 19.30. Podczas transmisji usłyszymy m.in. Polską Orkiestrę Radiową.


Polecane

Share This