Fryderyki: Miało być wielkie święto muzyki. Co będzie z galą rozdania nagród?


2020.03.11

opublikował:

Fryderyki: Miało być wielkie święto muzyki. Co będzie z galą rozdania nagród?

Zaledwie wczoraj organizatorzy gali Fryderyki wydali oświadczenie o odwołaniu dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca. Miało to związek z decyzją władz państwowych w obliczu rosnącego zagrożenia epidemią koronawirusa. Teraz otrzymaliśmy nowe oświadczenie organizatorów. Wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2020 nie odbędzie się nawet bez udziału publiczności. Laureatów poznamy 17 marca za pośrednictwem mediów cyfrowych.

W uzupełnieniu do wydanego 10 marca oświadczenia dotyczącego odwołania dla publiczności imprez planowanych na 14 i 15 marca br. w ramach FRYDERYK Festiwal, z przykrością informujemy, że wręczenie nagród podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu bez udziału publiczności również się nie odbędzie. Mając na uwadze realne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie naszych gości, artystów, jak i wszystkich pracowników zaangażowanych w organizację wydarzenia, laureatów nagród Fryderyk 2020 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu ogłosimy w mediach cyfrowych.

Wyniki głosowania Akademii Fonograficznej opublikujemy we wtorek 17 marca na stronie fryderyki.pl oraz w mediach społecznościowych FRYDERYK Festiwal.

Bardzo czekaliśmy na spotkanie z nominowanymi, dlatego trudno było nam podjąć tę decyzję. Jednak w poczuciu odpowiedzialności za środowisko muzyczne, gdy zamykane są szkoły i instytucje kultury, nie możemy stwarzać potencjalnego zagrożenia epidemiologicznego. Liczę, że wszyscy zrozumieją, że byłoby nam trudno świętować w takiej sytuacji. Wszystkim nominowanym raz jeszcze serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy – mówi Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video – napisali organizatorzy w oświadczeniu.

Polecane

Share This