Fryderyki w nowej formule – impreza potrwa trzy dni!


2019.01.25

opublikował:

Fryderyki w nowej formule – impreza potrwa trzy dni!

fot. P. Tarasewicz

Fryderyki przenoszą się do Katowic i diametralnie zmieniają formułę. Zamiast gali, do której przywykliśmy, w tym roku dostaniemy aż trzy imprezy muzyczne – wspólną galę dla muzyki rozrywkowej i jazzowej, do tego osobną dla muzyki poważnej, a także festiwal muzyczny. W programie pojawią się także liczne konferencje oraz panele tematyczne z udziałem najlepszych ekspertów z kraju i zagranicy, a także nowość – finał plebiscytu na nagrodę publiczności. Fani w głosowaniu SMS-owym wybiorą zwycięzców w kategoriach Przebój roku oraz Wydarzenie muzyczne roku.

Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu odbędzie się w sobotę 9 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie TVN (start w 9 marca o 21:00). Święto polskiej muzyki poważnej zaplanowano z kolei na wtorek 12 marca. Wydarzenie zagości w najlepszej sali koncertowej w Polsce – siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

Nowością będzie festiwal zaplanowany na niedzielę 10 marca. – Dzień po oficjalnych uroczystościach, w przestrzeniach MCK odbędzie się seria koncertów najlepszych polskich wykonawców. Występom towarzyszyć będą ponadto konferencje tematyczne, organizowane z myślą o przedstawicielach branży oraz miłośnikach muzyki, interesujących się kulisami rynku muzycznego. Gośćmi konferencji będą wybitni eksperci z Polski i ze świata, artyści, producenci muzyczni, managerowie, dziennikarze muzyczni. Program koncertów na oba dni zostanie opublikowany już niebawem – czytamy w informacji prasowej.

W tegorocznej edycji nagród Fryderyk zarejestrowano 1 257 zgłoszeń albumów, singli i teledysków. Najwięcej nominacji otrzymały te z udziałem Dawida Podsiadło. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This