Fugazi Festiwal: powroty i reaktywacje!


2013.06.18

opublikował:

Fugazi Festiwal: powroty i reaktywacje!

Starzy bywalcy Fugazi Music Club wracają by dać koncert na Fugazi Festiwal. Pierwszą niespodzianką jest Oddział Zamknięty. Przy projekcie „Trzy Gadziny”, po raz pierwszy od  kilkunastu lat, zagrają wspólnie Pogorzałka (Wojciech Łuczaj-Pogorzelski), Wajk (Jarek Wajk) i Jary (Krzysztof Jaryczewski).

Niemniej interesujący jest powrót Human. Zespół, po 19 latach od zawieszenia działalności, reaktywuje się specjalnie na tę okazję.

Grupa powstała z inicjatywy Kostka Yoriadisa – muzyka, który wcześniej współpracował z czołówką zespołów polskiej sceny. Oprócz Yoriadisa (wokal, instrumenty klawiszowe) w skład grupy weszli: Maciej Gładysz (gitara, najbardziej znany z zespołu Edyty Bartosiewicz), Piotr Urbanek (gitara basowa, wcześniej Lady Pank) i Krzysztof Patocki (perkusja). W Human miały także epizod, rozpoczynające wtedy kariery, Kasia Kowalska i Edyta Bartosiewicz.

W 1993 roku zespół wydał swój jedyny album – „Earth”. Z tej płyty pochodzą dwa przeboje: „Polski” i „Słońce moje”. W roku 1994 zespół zakończył działalność.

 

P.S. Jak dotąd chęć zagrania na Fugazi Festiwal zgłosiło blisko 500 młodych kapel. Mogą się nadal zgłaszać, do 1 sierpnia.

Zdjęcia w tekście: Piotr Wolfram

Więcej o Fugazi Festiwal znajdziecie pod tym linkiem.

Polecane

Share This