Fundacja Beyonce rusza na pomoc biznesom prowadzonym przez czarnoskórych


2020.07.11

opublikował:

Fundacja Beyonce rusza na pomoc biznesom prowadzonym przez czarnoskórych

fot. kadr z wideo

Beyonce oraz jej fundacja BeyGood postanowiła wesprzeć biznesy prowadzone przez czarnoskórych biznesmenów i w porozumieniu z NAACP (National Association For The Advancement Of Colored People) uruchomiła specjalny fundusz. Jak przekazują amerykańskie media, specjalny fundusz będzie miał na celu wsparcie małych, lokalnych biznesów prowadzonych przez osoby czarnoskóre w wybranych amerykańskich miastach. Biznesmeni otrzymają po 10 tysięcy dolarów na utrzymanie swojego biznesu i uchronienie go przed bankructwem. Wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa oraz kwarantanną, która najmocniej dotknęła Stany Zjednoczone.

Na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy pandemia oraz przelewające się przez kraj protesty i wołania o sprawiedliwość dla czarnoskórej społeczności miały mocny wpływ na praktycznie każdy aspekt naszego życia, w tym biznesy prowadzone przez czarnoskórych obywateli. Wiele biznesów zostało przypartych do muru przez straty wywołane pandemią i ogólnokrajowym powstaniem czarnoskórych, podczas którego niektóre biznesy prowadzone przez czarnoskórych poniosły spore straty – napisano na stronie NAACP.

SPRAWDŹ TAKŻE: Tyla Yaweh, Post Malone i Tommy Lee we wspólnym klipie

Żeby otrzymać granty od fundacji gwiazdy muzyki i organizacji NAACP należy być czarnoskórym właścicielem biznesu w Houston, Atlancie, Nowym Yorku, Los Angeles Lub Minneapolis. Ubiegający się o pieniądze z fundacji muszą przedstawić dokumenty potwierdzające zniszczenie, uszkodzenie i straty poniesione przez właściciela własności lub dokument najmu nowego lokalu (aby móc wznowić działalność). Wnioski będą przyjmowane do 18 lipca, a w dniach 20-29 lipca będą weryfikowane. Osoby, które otrzymają granty poznamy 31 lipca za pośrednictwem strony Beyonce.com.

Polecane

Share This