Funk Master Punk już w niedzielę w Poznaniu


2012.07.28

opublikował:

Funk Master Punk już w niedzielę w Poznaniu

Już 29 lipca podczas kolejnego cyklu Maltańskiej Sceny Muzycznej na pływającej scenie zobaczyć będziemy mogli zespół Funk Master Punk.

Ich muzyka inspirowana jest funkiem lat 60. i 70. Opieraja się na mocnym brzmieniu bębnów i basu, charakterystycznych dla bboy funk partiach sekcji dętych, wzbogaconych o nowoczesne partie gitar i DJ-ski miks wszystkich elementów. Funk Master Punk postanowił powrócić do korzeni stylu funk i wykreować jego własną wersję. W skrócie jest to potężna dawka energetycznych, tanecznych utworów, w których zauważalne są elementy rocka, hip-hopu oraz zwariowanej elektroniki.

Funk Master Punk

29.07 20:00

Maltańska Scena Muzyczna

(Poznań, ul. Wiankowa 3)

wstęp wolny!

FUNKMASTERPUNK Zespół FMP powstał w Poznaniu w 2010 roku z inicjatywy perkusisty Macieja „Ślepego” Głuchowskiego i basisty Macieja Schwartz’a. Niedługo po rozpoczęciu działalności do tej dwójki dołączył Tomek „DJ Kostek” Kościelny, nadając muzyce FMP funkowego, bboyowego charakteru i definiując jej styl i brzmienie. Czwartym stałym członkiem zespołu został gitarzysta Kuba Frydrych.

Funkmasterpunk gościnnie nagrywała, wspomagając kwartet, plejada muzyków zadomowionych, na co dzień w najróżniejszych stylach muzycznych. Na trąbce zagrali Antonii „Ziut” Gralak i Maciej Fortuna, który nagrał także partie tuby i waltorni. Na saksofonach wystąpił Bartek Smorągiewicz, instrumenty klawiszowe nagrał Steve Nash a wibrafon Mariusz „Mario” Gregorowicz.

Cechą szczególną zespołu jest brak jednego stałego wokalisty/ki i potraktowanie linii wokalnych na równi z instrumentalnymi. Wokale do utworów na płycie użyczyli i nagrali K8 Rościńska, DonGuralesko oraz nowojorski raper Mass Cypher. Materiał powstał w całości w CRS STUDIO w Poznaniu, miksem zajął się Ignacy Gruszecki, natomiast masteringowego szlifu dokonał Marcin Bors Fonoplastikon Studio Wrocław.

Polecane

Share This