G.B.H. gwiazdą Cieszanów Rock Festiwal


2014.02.19

opublikował:

G.B.H. gwiazdą Cieszanów Rock Festiwal

Cieszanów Rock Festiwal, do niedawna mały, niepozorny festiwal organizowany gdzieś na skraju Podkarpacia, kończy w tym roku pięć lat. Ostatnie dwie edycję umocniły jego pozycję na festiwalowej mapie Polski. CRF dojrzał zarówno pod względem frekwencyjnym (impreza gromadzi ponad 20 tysięcy uczestników) jak i programowym. Organizatorzy zapowiadają huczne urodziny i ogłaszają kolejną gwiazdę jubileuszowej edycji zaplanowanej na 21-24 sierpnia.

G.B.H – te trzy litery, obok The Exploited, pojawiały się najczęściej na skórzanych kurtkach polskich punkowców w latach 80. Ich nazwa pochodzi od skrótu sformułowania „poważne uszkodzenie ciała”. Legendarna grupa G.B.H. uświetni swoim koncertem piątą edycję CRF. Obok brytyjskich punkowców na scenie CRF wystąpi zespół Lao Che. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego festiwalowicze będą mieli jedyną w tym roku okazję wysłuchania całej płyty „Powstanie Warszawskie”.

Kolejne doniesienia na temat programu jubileuszowego CRF już wkrótce. Tymczasem rusza nabór zespołów do Przeglądu Młodych Zespołów. Wzorem ubiegłorocznej edycji na festiwalu odbędą się trzy odrębne konkursy na Scenie Alternatywnej w amfiteatrze – podkarpacki, ogólnopolski i międzynarodowy. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie festiwalowej www.cieszanowrockfestiwal.pl. Zgodnie z tradycją na scenie głównej Cieszanów Rock Festiwal 2014 wystąpią laureaci ubiegłorocznych przeglądów: podkarpackiego – Ortodox, ogólnopolskiego – Magnificent Muttley i międzynarodowego – białoruskie Dzieciuki.

Polecane

Share This