Gaba Kulka – nowa płyta i trasa


2013.10.08

opublikował:

Gaba Kulka – nowa płyta i trasa

Gaba Kulka wraca z pierwszym solowym albumem od czasu uhonorowanego Złotą Płytą „Hat, Rabbit” (poniżej odsłuch w serwisie Deezer). „Wersje” to podsumowanie czterech lat pracy i zapis artystycznej ewolucji, jaka nastąpiła w muzyce Gaby od czasu poprzedniego albumu. Jest to zarówno spojrzenie na dotychczasowe osiągnięcia, jak i wyznacznik nowego muzycznego kierunku na przyszłość.

To też album niekonwencjonalny pod względem produkcji: materiał zarejestrowany na żywo, ale o charakterze studyjnej płyty, z odważną ingerencją w brzmienie utworów, wyraźnie odcinający się od konwencji „nagrania z koncertu”. Całość zmiksował i wyprodukował z Gabą Marcin Bors.

„Wersje” zawierają nigdy dotąd nie publikowane aranżacje piosenek (z albumów „Out”, „Hat Rabbit”, a także „Kucz/Kulka” i spoza oficjalnie wydanych nagrań Gaby), oraz utwory z repertuaru zespołów Republika, Bauhaus, The Beastie Boys i Hanki Ordonówny. Stanowią żywy dowód na to, jak lata koncertów i udział w odważnych i różnorodnych przedsięwzięciach wpłynęły na brzmienie piosenek Gaby.

Zawartość dwóch CD (18 utworów) została zarejestrowana podczas prób i koncertów w lutym tego roku, wraz z towarzyszącymi jej od lat muzykami, Robertem Raszem (perkusja), Wojciechem Traczykiem (bas) i Wacławem Zimplem (klarnety).

Artystka promuje nowy album szeregiem koncertów w całym kraju:

08.11 Gniezno, MOK

09.11 Katowice, Teatr Śląski

12.11 Kartuzy, Szynk Tabaka (solo)

13.11 Sopot, Spatif (solo)

14.11 Gdynia, Ucho

15.11 Sopot, Sfinks 700 (Kucz/Kulka)

21.11 Wrocław, Firlej

22.11 Wałbrzych, A Propos

23.11 Jelenia Góra, Zdrojowy Teatr Animacji

24.11 Zielona Góra, Kawon

29.11 Warszawa, Teatr Studio

01.12 Szczecin, Filharmonia

Polecane

Share This