Gabi Drzewiecka w nowym klipie Natalii Moskal


2017.12.01

opublikował:

Gabi Drzewiecka w nowym klipie Natalii Moskal

foto: kadr z wideo

Natalia Moskal prezentuje kolejny utwór ze swojej debiutanckiej płyty „Songs of Myself”. Utrzymana w klimacie lat 80. piosenka jest swoistym hołdem dla retro brzmień, ale idea, jaka stoi za jej powstaniem, zdecydowanie dotyka spraw uniwersalnych, ważnych.

– Do napisania „Midnight” zainspirowały mnie kobiety, wszelkiego koloru skóry, włosów, wszelkich gabarytów i profesji. Zawsze chciałam stworzyć piosenkę, która będzie o dziewczynach i dla dziewczyn będąca dla nich takim swoistym hołdem, ale też powodem do dobrej zabawy. Chciałabym, żeby dziewczyny mówiły o swojej sile, ale też żeby się nawzajem wspierały, a nie rzucały sobie kłody pod nogi, żebykażda kobieta znalazła w sobie siłę, aby wykorzystać i pokazać swój potencjał, czymkolwiek by się nie zajmowała – tak o genezie utworu opowiada jego autorka, Natalia Moskal.

Kompozytorem „Midnight” jest Łukasz Maron, producent albumu „Songs of Myself”, który zadbał o oldschoolowe brzmienie łączące syntetyczne dźwięki z żywymi instrumentami, tj, smyczki, instrumenty dęte, perkusja i klawisze.

Do piosenki powstał bardzo „kobiecy” teledysk, w reżyserii Dagmary Gancarz. Jego założeniem było pokazanie pewnego schematu, z którego kobiety się wyłamują, a wyłamując się, tworzą pewnego rodzaju jedność, nawzajem się wspierają, wspólnie się bawią, chociaż każda bardzo się od siebie różni. Stylistyka klipu nawiązuje do kolorowego kiczu dyskotek lat 80.. Przenosi nas w czasy „Gorączki sobotniej nocy”. W klipie wystąpiła gościnnie znana prezenterka telewizyjna i dziennikarka muzyczna, Gabi Drzewiecka. – Nie chciałam tworzyć żadnego manifestu na poważnie, chciałam użyć tyle radości, energii, tańca i kolorów, ile się da. Cudowna ekipa, z którą pracowałam na planie sprawiła, że stało się to możliwe – podkreśla Natalia Moskal.

Album „Songs of Myself” ukazał się w maju 2017 roku.

Polecane

Share This