Gajcy w wykonaniu legend rocka


2009.06.23

opublikował:

Gajcy w wykonaniu legend rocka

Z okazji 65.rocznicy wybuchu Powstania, Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje koncert oraz wydanie płyty pt. „Gajcy”.

Prezentując mało znaną, nie eksponowaną muzycznie twórczość jednego z najciekawszych poetów pokolenia wojennego, Tadeusza Gajcego wydawca chce upowszechnić wiedzę o Powstaniu Warszawskim poprzez nowoczesne, muzyczne interpretacje wierszy w wykonaniu zespołów i wykonawców poruszających się w stylistyce rockowej.

Do współpracy zaproszono różnych wykonawców, którzy są rozpoznawalni i kojarzeni

z ciekawymi projektami i muzyką o nowoczesnym brzmieniu, produkcjami na wysokim poziomie oraz wyznaczają nowe kierunku na polskim rynku muzycznym.

W ramach płyty przewidziano też „przestrzeń” dla dobrych, ale mało znanych wykonawców, którym można pomóc wejść na rynek (analogiczna sytuacja jak przy Lao Che).

W projekcie wezmą udział następujące zespoły oraz soliści:

POGODNO, 52UM (nowy projekt Roberta Brylewskiego), KAROLINA CICHA, ŻYWIOŁAK, ARMIA, MALEO REGGAE ROCKERS, DEZERTER, PUSTKI, FAT BELLY FAMILY, KAZIK, MADE IN POLAND, AGRESSIVA 69, NOT, KAWAŁEK KULKI, KAROTKA , HETANE, LECH JANERKA.

Wydaniu płyty będzie towarzyszyć impreza w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego z udziałem w/w Artystów. W planowanym na 25 lipca 2009 koncercie użyte zostaną wizualizacje, hologramy itp. w oparciu o dokumentacje i materiały źródłowe dotyczące Powstania Warszawskiego, w tym przede wszystkim postaci Tadeusza Gajcego. Planowana jest transmisja telewizyjna koncertu (TVN / TVN Warszawa). Koncert poprowadzi Agnieszka Szydłowska i Maciej Chmiel.

Już dziś można odsłuchać jeden z utworów z płyty „Gajcy”:

Polecane

Share This