Gala MTV w nowej, ciekawej formule. Poznaliśmy szczegóły


2020.07.01

opublikował:

Gala MTV w nowej, ciekawej formule. Poznaliśmy szczegóły

fot. mat. pras.

Pandemia koronawirusa wymusza na organizatorach gali MTV Video Music Awards wprowadzenie zmian. Dobrą wiadomością jest to, że sama gala się odbędzie, nie zabraknie również występów, które zawsze są jej ozdobą, choć akurat w tym zakresie czeka nas sporo zmian.

Po specjalnym briefingu prasowym gubernatora stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, MTV ogłosiło, że gala MTV VMA 2020 odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia w Barclays Center w Nowym Jorku. Będzie to pierwsze wydarzenie organizowane przez stację od czasu wybuchu pandemii COVID-19. Poza zrzeszeniem fanów muzyki na całym świecie, organizatorzy pragną również oddać hołd nowojorczykom za ich siłę i ducha walki z pandemią.

Sprawdź też: Gitara Kurta Cobaina z „MTV Unplugged” sprzedana za rekordową kwotę

Jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń obejmie wszystkie pięć dzielnic miasta – Brooklyn, Bronx, Staten Island, Queens i Manhattan. Występy największych światowych gwiazd odbywać się będą w kultowych miejscach Nowego Jorku.

W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na zdrowie i bezpieczeństwo artystów, fanów, personelu i partnerów. Producenci wydarzenia wraz z zarządem Barclays Center przy ścisłej współpracy z urzędnikami państwowymi i lokalnymi wdrażają szereg dodatkowych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie zaangażowane strony zgodziły się na wprowadzenie rozległych procedur dystansowania społecznego, znaczących ograniczeń, wirtualizacji poszczególnych elementów tam, gdzie to możliwe oraz minimalizacji frekwencji publiczności. Barclays Center i ViacomCBS dokładają wszelkich starań, by to wyjątkowe wydarzenie w żaden sposób nie zagrażał zdrowiu i bezpieczeństwu uczestników.

MTV VMA 2020 będzie pierwszą imprezą w Barclays Center, odkąd pandemia COVID-19 dotarła do Nowego Jorku – powiedział Oliver Weisberg, CEO Barclays Center i drużyny Brooklyn Nets. – Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy po raz kolejny organizować tę legendarną noc muzyki. Jesteśmy szczególnie dumni z wpływu, jaki to wydarzenie ma na naszą społeczność na Brooklynie poprzez tworzenie lokalnych miejsc pracy. Bardzo doceniamy wsparcie i porady urzędników państwowych i lokalnych, a także naszego wewnętrznego kierownictwa oraz zespołu ekspertów medycznych, którzy ciężko pracują by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób. Będziemy nadal działać ściśle z ich wskazówkami na każdym etapie procesu planowania z naszymi partnerami w ViacomCBS.

Polecane

Share This