Gallows w Jarocinie


2010.05.20

opublikował:

Gallows w Jarocinie

Znany jest ostatni zagraniczny zespół, który uświetni jubileuszową edycję Festiwalu w Jarocinie (16-18 lipca)! Będzie to brytyjska formacja Gallows, jedna z najważniejszych kapel na angielskiej scenie hardcore-punk. Latem tego roku Gallows zagrają także na wielu innych prestiżowych festiwalach, w tym na duńskim Roskilde i podczas brytyjskiej edycji Sonisphere. Przypomnijmy, że dotąd swój udział w Jarocinie potwierdziły m.in takie zespoły jak Pidżama Porno, Gossip, Ska-P, Biffy Clyro, Flogging Molly, TSA, T.Love z gośćmi (Grabaż, Kora, Brylewski, Hołdys), Dezerter, Kora, Hey czy Coma. Wszystkie szczegóły na www.jarocinfestiwal.pl! Już wkrótce podamy szczegółowy harmonogram występów!

Gallows to grupa, która powstała w 2005 roku w Watford. Debiutancki krążek Anglików „Orchestra Of Wolves” ukazał się w 2006 roku nakładem legendarnej wytwórni Epitaph Records należącej do Bretta Gurewitza z Bad Religion, który zachwycony płytą nazwał ją najważniejszym dokonaniem na scenie hardcore od czasu doskonałego krążka Refused „The Shape Of Punk To Come”. Drugi album „Grey Britain” ukazał się rok temu (dystrybucja: Warner). Oba spotkały się z doskonałym przyjęciem krytyki i publiczności. Magazyn Kerrang recenzując debiut nazwał Gallows „przyszłością punk rocka”, zaś w 2009 uznał „Grey Britain” za najlepszą płytę roku. Także inne ważne magazyny i dzienniki chwaliły „Grey Britain”: recenzent Guardiana Jon Savage podkreślał niezwykłą prawdę bijącą ze szczerych tekstów lidera Gallows i określił muzykę formacji mianem dobrego antidotum na czasy kryzysu, zaś dziennikarz Rock Sound nazwał krążek najbardziej wyczekiwanym albumem 2009 roku. Metal Hammer nominował grupę do nagrody Best Live Band doceniając niezwykle żywiołowe, szalone koncerty Gallows. Prestiżowe pismo Mojo porównało Gallows do Sex Pistols oraz The Specials w kontekście złości i buntu tak dobrze słyszalnych w piosenkach Brytyjczyków. Ich koncert w Jarocinie bez wątpienia będzie jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznego Festiwalu!

Trwa sprzedaż biletów oraz karnetów na Festiwal w Jarocinie: można je nabywać za pośrednictwem stron eventim.pl, ticketpro.pl, ticketonline.pl. Do sprzedaży trafiły także bilety oraz karnety kolekcjonerskie, które można kupić na stronie patefon.pl, w poznańskich punktach Centrum Informacji Miejskiej, Carton Shop, Rock Long Luck oraz w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Karnety na tegoroczny Festiwal w Jarocinie kosztują 99 zł do 30 czerwca oraz 120 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 69 zł do 30 czerwca oraz 90 zł od 1 lipca.

Trwa już Konkurs Młodych Zespołów – Mała Scena Red Bull Tourbus w Jarocinie! Wszystkie szczegóły na www.jarocinfestiwal.pl

Polecane

Share This