Garbage ponownie w Polsce!


2012.08.29

opublikował:

Garbage ponownie w Polsce!

Dowodzony przez Shirley Manson zespół zagrał już w tym roku jeden koncert nad Wisłą – w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival. Tym razem formacja zawita do Krakowa. Występ w tamtejszej Hali Wisły odbędzie się 16 listopada.

Zespół powstał w 1995 roku i to właśnie dzięki niemu i jego debiutanckiemu albumowi, na rynku muzycznym zaroiło się od alternatywnych grup z charyzmatycznymi wokalistkami. Przebojowe single „Stupid Girl” i „Only Happy When It Rains” pokryły się platyną w Australii, Wielkiej Brytanii i USA. Zgarnęli nagrodę dla debiutujących artystów na MTV Europe Music Awards w 1996 roku i cieszyli się nominacją do nagrody Grammy. Ich drugi album „Version 2.0” został wydany w 1998 roku i od razu wkroczył na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii. Był nominowany do dwóch statuetek Grammy w kategoriach Album Roku i Najlepszy Album Rockowy. „Beautiful Garbage” z 2001 roku został określony przez Rolling Stone jednym z dziesięciu albumów 2001 roku. W 2005 Garbage wydał „Bleed Like Me”. Ta płyta zajęła najwyższe, w ich dotychczasowej karierze, miejsce na liście Billboardu. Dotarli do 4 pozycji! W 2007 roku przyszedł czas na podsumowanie z krążkiem „Absolute Garbage”. W sumie grupa sprzedała dotąd ponad dwanaście milionów albumów. Występowali na scenie w ponad trzydziestu pięciu krajach. Polskę koncertowo już odwiedzili. Do dziś ciepło wspominają żubrówkę z sokiem jabłkowym.

W maju wydali swój piąty album – „Not Your Kind Of People”. – Ponowna praca z Garbage była bardzo instynktowna – powiedział gitarzysta  Duke Erikson. To było jak wsiąść na rower… z trzema innymi osobami.

Polecane

Share This