Gary Moore na Torwarze


2009.11.12

opublikował:

Gary Moore na Torwarze

W środę 11 listopada na warszawskim Torwarze wystąpi Gary Moore – znakomity muzyk, wokalista, kompozytor i wirtuoz gitary elektrycznej.

Gary Moore urodził się w 1952 roku w Belfaście, w Północnej Irlandii. Po raz pierwszy sięgnął po gitarę w wieku zaledwie ośmiu lat. Początkowo zapatrzony w Elvisa Presley`a i The Beatles, w późniejszym czasie wzorował się na Jimi’m Hendrixie, Johnie Mayallu, oraz Peterze Greenie i właśnie na tej bazie zaczął rozwijać swój własny dynamiczny blues-rockowy styl gry.

Jednak w ciągu wieloletniej kariery Moore udowodnił, że nie obce są mu również takie gatunki jak: jazz, country, czy hard-rock. Odnosił sukcesy jako członek zespołów: Thin Lizzy, G- Force, Skid Row i Colosseum II, jak również jako solowy muzyk.

Artysta ma na koncie ponad 30 płyt, z których największym (również komercyjnym) sukcesem okazał się wydany w 1990 roku „Still Got The Blues”. Album ten stanowi zwieńczenie hard-rockowego okresu i otwiera nową – bluesową kartę w historii tego świetnego gitarzysty.

W bluesie Moore’a dostrzec można nowe, interesujące brzmienia przekraczające, granice gatunku, genialną improwizację, oraz własny oryginalny, szybko rozpoznawalny styl. W zeszłym roku artysta powrócił z albumem „Bad For You Baby” udowadniając, że wciąż jest w doskonalej formie i nadal potrafi niejednego z nas zaskoczyć.

Jego największe przeboje, jak również kompozycje z najnowszej płyty będziemy mieli okazję usłyszeć podczas jedynego polskiego koncertu na warszawskim Torwarze. Będzie to druga wizyta Gary’ego Moore’a w naszym kraju. Poprzednio wystąpił na dwóch koncertach (Katowice, Karpacz) w lipcu 2002 roku.

Gary Moore – Warszawa, Torwar 11.11.2009

BILETY W CENACH:120, 200, 280zł

Dostępne w: Ticketonline.pl, Ticketpro.pl, oraz Shortcut.pl, a także w sieciach EMPiK, Media Markt czy Saturn.

Popularne newsy

Polecane

Share This