Gawliński dementuje!


2009.06.13

opublikował:

Gawliński dementuje!

Dziś w porannym programie „Dzień Dobry TVN” Robert Gawliński zdementował informacje o rozpadzie zespołu Wilki i przeprosił fanów za „dawkę adrenaliny”. Zespół ma się świetnie i działa dalej. Ma plany na przyszłość i wszystko jest okej. Całe zamieszanie zostało wywołane z premedytacją, by zwrócić uwagę na los wilków. Los ostatnich sześciuset wilków żyjących na wolności obok śmiertelnego ich wroga – człowieka.

Równolegle, w trakcie trwania programu na oficjalnej stronie zespołu Wilki pojawiło się takie oto oświadczenie (czytujemy w całości):

 

„To wszystko co przeczytaliście w poprzednim newsie, to prawda – tyle tylko, że dotyczy dzikich wilków, a nie naszego zespołu.

Mam nadzieję, że nie macie mi za złe niewielkiej dawki adrenaliny, którą zaserwowałem Wam w czwartek 🙂

Kiedy ludzie z WWF zgłosili się do mnie z propozycją udziału w akcji “Koniec wilków” postanowiłem włączyć się do tej kampanii i przekonać do niej kolegów z zespołu. To przewrotny pomysł, zwłaszcza w momencie kiedy wydajemy płytę i rozpoczynamy sezon koncertowy, lecz wierzę, że fani zrozumieją moje pobudki i zainteresują się losem tych pięknych zwierząt. Liczyłem się oczywiście z tym, że nie obejdzie się bez domysłów i spekulacji plotkarskich portali, ale zależało nam wszystkim na tym, żeby problem został zauważony i nagłośniony. Artyści poprzez dostęp do mediów mają możliwości mówienia o sprawach, które ich poruszają. Dlatego korzystam dziś z tego przywileju i mówię jako Ambasador Wilków w ich imieniu, bo one same tego nie mogą zrobić.

Wilki są w Polsce pod całkowitą ochroną, a mimo to jest ich coraz mniej, w tej chwili tylko 600. Niestety żyją w ciągłym konflikcie z człowiekiem. I to z naszej winy. Zabieramy im pokarm, odstrzeliwując zbyt duże ilości zwierzyny łownej. Wiele z tych pięknych zwierząt jest zabijanych przez kłusowników – umiera w okropnych męczarniach we wnykach. Nie możemy na to dłużej pozwalać. Pomóżcie zakończyć ten odwieczny konflikt i weźcie w swoje ręce los tych wspaniałych drapieżników. Ja sam nie dam rady pomóc wilkom, ale kiedy będzie nas więcej, możemy je uratować.

Już nie raz pokazaliście, że macie wielkie serca, wierzę że i teraz tak będzie.

Dowiedzcie się więcej i pomóżmy razem wilkom – wejdźcie na stronę http://wwf.pl/wilk

Tagi


Polecane

Share This