Gentleman i Mesajah na Ursynaliach


2013.01.02

opublikował:

Gentleman i Mesajah na Ursynaliach

Jak można wyczytać na Facebooku Ursynaliów, Gentleman wraz z The Evolution (live band) oraz Mesajach zagrają na tamtejszej Open Stage. Przypomnijmy, że impreza odbędzie się na kampusie SGGW w dniach 31 maja – 2 czerwca.

GENTLEMAN:

Ten niekwestionowany europejski mistrz reggae przyjedzie do Polski już nie po raz pierwszy, jednak jego koncerty od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, nie tylko wśród miłośników muzyki reggae! Zapewne dlatego, że artysta umiejętnie dodaje do tradycyjnych jamajskich kompozycji elementy dancehallu, hip-hopu czy R&B, tworząc unikatową muzyczną całość. Na uwagę zasługują także inteligentne i wartościowe teksty autorstwa Gentlemana, za pośrednictwem których dzieli się on swoimi opiniami, także tymi dotyczącymi ważnych kwestii społecznych czy politycznych.

Przez lata obecności na rynku muzycznym Gentleman współpracował z wieloma znakomitymi artystami, a jego albumy i utwory na dobre zapisały się już w kanonie współczesnego reggae. Krytycy doceniają stały progres jego twórczości. Gentleman nieustannie dodaje do swojej muzyki kolejne brzmienia i tematy, pozostając otwartym na wszystko co nowe i intrygujące.

Z kolei MESAJAH, jeden z członków grupy Natural Dread Killaz, będzie promował na Ursynaliach swój solowy krążek „Jestem stąd”, wydany w lutym 2012 roku.

Polecane

Share This