Gentleman trzecią gwiazdą CLMF


2009.04.16

opublikował:

Gentleman to jeden z najbardziej charakterystycznych, a także najpopularniejszy w Polsce wykonawca muzyki reggae. Na swoich koncertach zbiera tłumy publiczności udowadniając, że w świecie muzyki nie ma granic. Co najciekawsze, artysta ten nie pochodzi wcale z ojczyzny Boba Marleya – nazywa się Tilmann Otto i urodził się w Niemczech. Jako nastolatek tak bardzo zainteresował się reggae, że postanowił poznać muzykę u samych źródeł, a także nauczyć się miejscowego języka patois. Wielokrotnie odwiedzał Jamajkę poznając tajniki reggae. Szersza publiczność poznała go, kiedy wystąpił na singlu hiphopowej grupy Freundeskreis pt. „Tabula Rasa”. Od tego czasu nagrał kilka świetnie przyjętych albumów studyjnych, m.in. „Trodin On”, „Journey To Jah” oraz „Another Intensity”, z których pochodzą takie utwory jak „Jah Jah Never Fail”, „Leave Us Alone”, czy „Different Places”.

W postaci Gentlemana najbardziej fascynujący jest fakt, że mimo różnic kulturowych zyskał przychylność jamajskiej elity muzycznej. Do wspólnych nagrań utrzymanych w tradycyjnych stylistykach reggae i dancehall zaproszenie przyjęli tacy artyści jak Bounty Killer, Barrington Levy, Sizzla, czy Capleton. Niewielu wokalistów reggae może poszczycić się takimi osiągnięciami. Niemiecki wokalista otwarty jest też na współpracę z artystami z innych części świata. Nagrywał m.in. z nowojorskim raperem Afu-rą i turecką gwiazdą pop Mustafą Sandalem oraz licznymi przedstawicielami niemieckiej sceny hiphopowej.

Podczas koncertów Gentleman wspierany jest przez niezwykle barwny i liczny zespół The Far East Band. Jak rewelacyjne są koncerty Gentlemana mogli się przekonać wszyscy ci, którzy oglądali jego świetnie przyjęty, niezwykle żywiołowy występ podczas zeszłorocznego Open’er Festival.

Do tej pory swój udział potwierdzili: The Killers i 50 Cent.

COKE LIVE MUSIC FESTIVAL

Data: 20-22 sierpnia 2009

Miejsce: Lotnisko – Muzeum Lotnictwa, Kraków

Organizator: Alter Art

BILETY FESTIWALOWE:

200 PLN – karnet bez pola namiotowego

220 PLN – karnet z polem namiotowym

100 PLN – bilet jednodniowy

Bilety do nabycia na stronie http://www.coke.pl/, http://www.livefestival.pl/ oraz w punktach sprzedaży sieci Ticketpro i Eventim.

Polecane

Share This