Gentleman! zagra w Studiu S4


2010.05.14

opublikował:

Gentleman! zagra w Studiu S4

Gentleman! będzie kolejnym zespołem, który wystąpi na żywo w Studiu S4 Polskiego Radia. Koncert w ramach cyklu „Euro Scena” odbędzie się w sobotę, 15 maja o godz. 15.00.

Gentleman! to jeden z popularniejszych zespołów indie rockowych w Trójmieście. Powstał w 2007 roku i już w miesiąc po skompletowaniu składu zagrał koncert w sopockiej Papryce, a następnie na scenie młodych talentów podczas Heineken Open’er Festival. Krótko potem zespół nagrał swoją pierwszą ep-kę pt. „Anka Skakanka”, dobrze przyjętą przez publiczność i ciepło ocenioną przez krytyków muzycznych. W przerwach między kolejnymi koncertami (których do tej pory Gentleman! zagrał już ponad 60 – m.in. w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w ramach projektu „Offsesja” Piotra Stelmacha), muzycy nagrali kolejną ep-kę zatytułowaną „Antyturyści” (2008). W kwietniu 2010 roku, po roku od wejścia do studia, w sklepach ukazał się ich debiutancki album „Opowiem Ci kilka historii”.

Gentleman! nie kryje swojej fascynacji muzyką gitarową. Grupę inspirują legendarne zespoły, takie jak The Pixies, The Afghan Whigs (nazwa zespołu wiąże się m.in. z ich płytą pt. „Gentlemen”), The The, Editors, The Clash, Radiohead, Ścianka, Smashing Pumpkins i Interpol.

Skład zespołu tworzą: Michał Toś – wokal, Piotr Malach – gitara, wokal, Łukasz Tylenda – gitara, Jacek Tracz – perkusja, Adam Osik – bas. Więcej informacji: www.myspace.com/gentlemanpl

Koncert Gentelman! odbędzie się w radiowym Studiu S4 – jednym z najlepszych studiów w Polsce, przeznaczonych do nagrań muzyki rozrywkowej. Swoje płyty nagrywali w nim m.in: Maanam, Hey, T.Love, Varius Manx, Republika, Ewa Bem, Robert Gawliński, Anna Maria Jopek, Kasia Nosowska, Stanisław Sojka i Justyna Steczkowska. Ze względu na nowoczesne wyposażenie i możliwości techniczne Studio S4 wybierają również najwybitniejsi kompozytorzy muzyki filmowej: Krzesimir Dębski, Jan A. P. Kaczmarek, Wojciech Kilar, Michał Lorenc, Zbigniew Preisner. W studiu tym nagrano muzykę m.in. do filmów: „Ogniem i mieczem”, „Quo vadis”, „Pianisty”.

„Euro Scena” to audycja radiowa (w każdą sobotę w godz. 15.00-16.00), w której prezentowane są młode, polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. W programie pojawiają się zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Polskie Radio Euro chce wspierać. Program ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom muzycznym oraz decydentom z branży muzycznej.

Goście zaproszeni do radiowego studia występują na żywo, a ich koncert można również zobaczyć na portalu www.polskieradioeuro.pl

Pomysłodawcą i jednocześnie prowadzącym audycję jest wydawca magazynu muzycznego PULP – Marcin Majewski.

Polecane

Share This