George Michael nie żyje


2016.12.26

opublikował:

George Michael nie żyje

foto: mat. pras.

W wieku 53 lat zmarł George Michael, jeden z najsłynniejszych brytyjskich wokalistów, były członek grupy Wham! mającej na koncie m.in. gigantyczny światowy hit „Last Christmas”. Jako solista Michael wylansował równie wielkie przeboje jak choćby „Careless Whisper” czy „Freedom”. Rzecznik artysty poinformował, że Michael zmarł „w spokoju w swoim domu”, a jego śmierci „nie towarzyszyły podejrzane okoliczności”. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i nie chce udzielać komentarzy.

W 2011 artysta trafił do szpitala w wyniku powikłań po zapaleniu płuc. George Michael musiał odwołać wówczas trasę koncertową. Po hospitalizacji w Wiedniu artysta wrócił do domu w Londynie, a kiedy pierwszy raz po dłuższej przerwie pokazał się publicznie, dużo mówiło się o jego złej formie. W trakcie pobytu w wiedeńskim szpitalu artystę poddano zabiegowi tracheotomii, by ułatwić mu oddychanie.

W trakcie trwającej cztery dekady kariery George Michael sprzedał ponad 100 milionów płyt. W grudniu tego roku w mediach pojawiły się informacje mówiące, że George nagrywa nowy album pod okiem Naughty Boya.


Polecane

Share This