Gigant polskiego rocka o „Patointeligencji” Maty: „Przyszła chyba pora, że coś się przełamało”


2021.06.12

opublikował:

Gigant polskiego rocka o „Patointeligencji” Maty: „Przyszła chyba pora, że coś się przełamało”

fot. YouTube

Przed laty muzyka odgrywała dużą rolę w walce z systemem, ale wraz z uspokojeniem sytuacji społeczno-politycznej jej rola się zmieniła. Dla wielu słuchaczy i artystów, zwłaszcza starszych, jest to o tyle niezrozumiałe, że nadal obserwują sporo zjawisk, przeciwko którym można się buntować. W ostatnich latach obserwujemy w tym polu ogromne przebudzenie – widać to było choćby po #Hot16Challenge2. Ale jeszcze przed akcją Solara mieliśmy „Patointeligencję” Maty – utwór, który odegrał gigantyczną rolę, o którym mówiono wszędzie, analizując go pod każdym kątem. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski nawiązali do singla promującego „100 dni do matury”, goszcząc w Newonce Radio Janusza Panasewicza.

Wojewódzki porównał „Patointeligencję” do „Mniej niż zero” Lady Pank czy „Autobiografii” Perfectu, mówiąc, że to utwory, które robiły podobne wrażenie na jego pokoleniu, jak utwór Maty młodych ludziach dziś.

Jest więcej takich, bo się pojawiały. Nie tylko Mata, ale też wiele innych. Zacząłem się cieszyć, dlatego, że przez ostatnie 5-10 lat nie działo się nic. Byłem zdziwiony, że ludzie 18-letni, 20-letni nie chcą dopierdzielić komuś, kto kłamie, kto go oszukuje, kto po prostu kopie go w tyłek co drugi raz. Że on dalej przyjmuje te kopy i nie chce o tym powiedzieć. Dla mnie to było niezrozumiałe. Kiedy będziesz mówił, jak będziesz miał tyle lat co ja? Przyszła chyba ta pora, że coś się przełamało – skomentował wokalista Lady Pank.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez newonce.radio (@newonce_radio)

Polecane

Share This