Girls Rap! – Dziewczyny rapują w Poznaniu


2013.06.19

opublikował:

Girls Rap! – Dziewczyny rapują w Poznaniu

Jak napisać dobry tekst? Co to jest puncheline, flow i freestyle? Skąd się bierze charyzma i jak obchodzić się z mikrofonem? Girls rap to warsztat przeznaczony dla dziewczyn, które chcą spróbować swoich sił w rapowaniu. Efektem warsztatu będzie napisanie, zarapowanie i nagranie własnych piosenek, które zaprezentowane zostaną podczas VI edycji Festiwalu No Women No Art.

Girls Rap! Dziewczyny rapują to projekt będący nawiązaniem do zeszłorocznych warsztatów Girls Rock! Poznań, w trakcie których grupa dziewczyn w wieku 14 – 18 lat uczyła się śpiewać, grać na gitarach elektrycznych i basowych oraz perkusji. Całość zakończył koncert na dziedzińcu CK Zamek. W tym roku organizatorzy zaproszą dziewczęta w wieku 13 – 17 lat na trwające dziesięć dni zajęcia, dzięki którym nauczą się rapować. Letnie warsztaty odbywać się będą w dniach 17 – 26 sierpnia w CK Zamek. Całość zakończy koncert w ramach VI Edycji Festiwalu No Women No Art. Zajęcia poprowadzą:

 

Lena Rogowska – prowadzenia warsztatów rapu

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN oraz Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w Willi Decjusza. Współzałożycielka i Prezeska Zarządu Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Animatorka kultury, raperka (skład Maria Konopnicka). Autorka i koordynatorka wielu projektów animacji kultury i edukacji kulturalnej oraz spektakli multimedialnych.

{reklama-hh}

Katarzyna Regulska – prowadzenie warsztatów pisania tekstów

Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, Międzynarodowej Szkoły Teatralnej Jacquesa Lecoqa w Paryżu oraz studiów podyplomowych w Katedrze Teatru i Sztuk Widowiskowych na Université Paris 3 Sorbonne Nouvelle. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Węgajty. Prowadzi warsztaty teatralne i hip-hopowe, realizuje projekty artystyczne m.in w środowiskach zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Ula Rutkowska – prowadzenie warsztatów śpiewu

Rapuje, śpiewa, komponuje. Była uczestniczką projektów: Błękitny Express, Audiostacja.Falenica, Cała w piksleach.

 

Zapisy na warsztaty rozpoczynają się 18 czerwca. Koszt udziału w obozie stacjonarnym to 200 zł (istnieje możliwość uzyskania stypendium), organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod adresem: wspolpraca@nowomen-noart.pl.

 

O Festiwalu

No Women No Art to pierwszy w Polsce Festiwal poświęcony twórczności kobiet. VI edycja Festiwalu odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 18 października 2013. Do udziału zaproszono artystki poruszające się w takich dziedzinach, jak: muzyka, film, teatr, sztuki wizualne oraz literatura. Tematem zbliżającej się edycji będą „Miejsca”.

Polecane

Share This