Gitara George’a Harrisona zostanie wystawiona na sprzedaż


2018.08.08

opublikował:

Gitara George’a Harrisona zostanie wystawiona na sprzedaż

Gitara George’a Harrisona, na której grał podczas ostatniego koncertu The Beatles w klubie Cavern Club w Liverpoolu, zostanie wystawiona na sprzedaż. Instrument jest wart ok. 500 tys. dolarów, czyli ok. 360 tys. funtów. Tak twierdzą pracownicy brytyjskich domów aukcyjnych.

Gitara Maton Mastersound MS-500 została po raz pierwszy użyta jako tymczasowy instrument, który miał zastąpić gitarę Gretsch Country Gentleman. Harrisonowi jednak tak bardzo się spodobała, że postanowił sobie ją zastawić. Muzykowi służyła przez wiele lat i wykorzystał ją m.in. w trakcie ostatniego występu zespołu w klubie Cavern 3 sierpnia 1963 roku.

“Był najfajniejszym z Beatlesów”

Był najfajniejszym z Beatlesów – mówił o George`u Harrisonie Eric Idle, członek legendarnej grupy Monty Python. Solowa dyskografia członka ikonicznej “czwórki z Liverpoolu” jest w całości dostępna w TIDAL. Wszystkie jego albumy są dostępne w streamingu w bezstratnej jakości dźwięku w TIDAL HiFi. Tutaj można przeczytać ekskluzywny, retrospektywny artykuł na temat George’a Harrisona, autorstwa dziennikarza specjalizującego się w rocku, Jeffa Slate’a. Znalazły się w nim cytaty jego bliskich przyjaciół, m.in. Ringo Starra, Jeffa Lynne’a, Mike’a Campbella, Paula Wellera i członków Monty Pythona – Erica Idle’a oraz Michaela Palina. Są one dodatkiem do obszernej prezentacji każdego z albumów.

Drake pobił rekord The Beatles

Najnowszy album Drake’a “Scorpion” od dnia premiery dominuje na listach sprzedaży i w serwisach streamingowych. Kolejnym potwierdzeniem tego faktu jest notowanie listy Billboard Hot 100 z połowy lipca. Aż siedem utworów z najnowszego albumu znalazło się w pierwszej dziesiątce. Dzięki temu Drake pobił rekord The Beatles, którzy w kwietniu 1964 roku umieścili w pierwszej dziesiątce “tylko” pięć utworów. Więcej tutaj.

Polecane

Share This