Gitarzysta Genesis na Thanks Jimi Festival


2011.04.28

opublikował:

Gitarzysta Genesis na Thanks Jimi Festival

Tradycyjnie już na Wrocławskie Święto Gitary zapraszane są gwiazdy światowego formatu. W tym roku, w najbliższy piątek 29 kwietnia, we Wrocławiu zagra legendarny Steve Hackett ze swoim Acustic Trio.

Podczas koncertu 29 kwietnia we wrocławskiej Hali Orbita wystąpi gość specjalny Steve Hackett – gitarzysta znany przede wszystkim z występów z zespołem Genesis u boku Petera Gabriela, Philla Collinsa, Tony’ego Banksa i Mike’a Rutherforda. To w jego wykonaniu znamy najpopularniejsze akustyczne wykonanie utworów „Horizons” czy „Blood on the Rooftops”, jak i spektakularne rockowe solówki w „Firth of Fifth” lub „Fountain of Salmacis”.

Hackett to wszechstronny gitarzysta i kompozytor, który inspirację czerpie z wszelkich gatunków muzycznych: od jazzu po world music. W jego dyskografii, poza rockiem, znalazły się też interpretacje utworów klasycznych oraz aranżacje orkiestrowe.

W muzycznym świecie, artysta ten uznawany jest za wynalazcę techniki tapping, spopularyzowanej później przez Eddiego Van Halena. Polega ona na wydobywaniu dźwięków poprzez naciskanie lub odrywanie palców od strun, a ze względu na swoją widowiskowość używana jest głównie w solówkach. Orkiestralny, melodyjny styl Hacketta jest bardzo charakterystyczny, a przez innych muzyków uważany za technicznie bardzo trudny do naśladowania. Z pewnością podczas koncertu we Wrocławiu, muzyk zaprezentuje całą gamę swoich zdolności, a może nawet udzieli rąbka tajemnicy swojego talentu.

Steve Hackett ze swoim Acoustic Trio będzie gwiazdą koncertu poprzedzającego kolejną próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Ponadto, w pierwszej części tego koncertu usłyszymy znane utwory Jimi Hendrixa w nowych symfonicznych aranżacjach.

Thanks Jimi Festival 2011 – dzień pierwszy

Hendrix Symfonicznie

Steve Hackett Acoustic Trio29.04.2011, godz. 19.00

Hala Orbita, Wrocław, ul. Wejherowska 34

bilety: 80 zł – I miejsca, 60 zł – II miejsca, 40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

bilety zniżkowe: 40 zł – I miejsca, 30 zł – II miejsca, 20 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Polecane

Share This