Gitarzysta Judas Priest ciężko chory

Glenn Tipton nie będzie już koncertował z zespołem.


2018.02.12

opublikował:

Gitarzysta Judas Priest ciężko chory

foto: mat. pras.

Fatalne wieści z obozu Judas Priest. Dziś rano legenda brytyjskiego heavy metalu Judas Priest ogłosiła, że Glenn Tipton, gitarzysta i współkompozytor przytłaczającej większości repertuaru grupy jest ciężko chory i nie może dłużej występować z zespołem. – Dzisiaj Glenn jest w stanie grać mniej wymagające utwory Judas Priest i ze względu na postępowy charakter choroby Parkinsona pragnie, by fani wiedzieli, że nie będzie tak dużo koncertował. Zgodnie z duchem hasła „przedstawienie musi trwać” Glenn zażyczył sobie, by na scenie zastępował go Andy Sneap – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Chcę, by wszyscy wiedzieli, że Judas Priest musi iść naprzód, a ja nie opuszczam zespołu, po prostu zmieniła się moja rola. Nie wykluczam, że jeśli poczuję, iż jestem w stanie dać czadu z Judas Priest, ponownie stanę na scenie – deklaruje Tipton.

Andy Sneap jest producentem i muzykiem, gra w thrashmetalowej grupie Sabbat. To właśnie z nim Judas Priest wystąpią 13 czerwca w katowickim Spodku (na scenie pojawi się także Megadeth). Koncert będzie promował album „Firepower”, którego premierę zaplanowano na 9 marca.

Polecane