Giulia y los Tellarini w Palladium


2011.11.24

opublikował:

Giulia y los Tellarini w Palladium

Giulia y los Tellarini to grupa, która powstała w Hiszpanii w 2004 roku. W jej skład wchodzą muzycy wielu narodowości, tworzący niezwykła mieszankę stylów. Twórczość grupy określana jest jako unikatowe połączenie sugestywnego chanson, hiszpańskiego tremendismo i meksykańskiej tragedii, brzmień wywodzących się z różnych krajów, a nawet kontynentów. Ich pierwsza płyta „Eusebio” ukazała się w 2006 roku. To na niej właśnie znalazła się słynna „Barcelona”, która rok później oczarowała Woody’ego Allena. Reżyser wykorzystał ją w filmie „Vicky, Cristina, Barcelona”, a o Giulii i jej zespole usłyszał cały świat.

Po ogromnym sukcesie utworu muzycy postanowili nagrać kolejne piosenki poświęcone miastom, które ich oczarowały  i pozostawiły w pamięci niezwykłe wspomnienia.

Wkrótce powstał utwór „Buenos Aires”, gorąca wariacja na temat tętniącego życiem miasta. Ostatnia w miejskim tryptyku muzycznym znalazła się „Warszawa”. „Warszawa jest miejscem, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a Wschód z Zachodem” – mówi Giulia Tellarini, wokalistka. To miasto zaskakujących spotkań i kontrastów, szalonych imprez do rana i pięknych kobiet. „Warszawa” jest w istocie utworem właśnie o miłości. Napisał go jeden z członków zespołu, który podczas pobytu w naszym kraju zakochał się w polskiej dziewczynie. Utwór będzie promował najnowszą płytę Giulia y los Tellarini „L’Arrabbiata” (wydawca Iberia Records), która ukaże się w styczniu 2012 roku.

Giulia wraz z zespołem odwiedziła Warszawę 21 października, aby nakręcić klip do wspomnianego utworu. Koncepcja autorów teledysku, Grupy 13 oraz Iberia Records, to uchwycenie ulotnych wspomnień i wrażeń z pobytu zespołu w Warszawie, z jej magiczną i romantyczną aurą.

Giulia y los Tellarini odwiedzą Polskę na zaproszenie Agencji STX JAMBOREE. Koncert odbędzie się w piątek 3 lutego 2012 roku w klubie Palladium w Warszawie. Każdy występ formacji to niezapomniana dawka energii i entuzjazmu rodem z najodleglejszych zakątków globu. Zespół zagra utwory z dwóch płyt – „Eusebio” i „L’Arrabbiata” zapraszając publiczność do zabawy w gorących rytmach. Zapowiada się niezwykle energetyczny i pełen emocji wieczór.
Początek koncertu w Palladium o godz. 20.00, wejście od g. 19.00.
KUP BILET NA KONCERT W WARSZAWIE:

Polecane

Share This