Giulia y los Tellarini zagra we Wrocławiu i Warszawie


2009.06.11

opublikował:

Giulia y los Tellarini zagra we Wrocławiu i Warszawie

Zespół Giulia y los Tellarini 17 czerwca wystąpi we wrocławskim klubie XO, a dzień później pojawi się w Warszawie w klubie Fonobar.

Podczas specjalnego koncertu grupy w warszawskim klubie Fonobar, odbędzie się nagranie płyty koncertowej zespołu – wyjątkowego krążka, który wkrótce po koncercie trafi do sprzedaży w Polsce i na świecie. Koncert, pokaz filmu oraz nagranie płyty odbędzie się 18 czerwca w warszawskim Fonobarze.

Giulia y los Tellarini jest zespołem unikalnym na skalę światową. Ich muzyka stanowi niebanalną, jedyną w swoim rodzaju fuzję elementów muzycznych z całego świata. Sugestywne chanson, łacińskie tremendismo, meksykańska tragedia, a także elegancki jazz, to tylko nieliczne elementy, za pomocą których Giulia y los Tellarini kreują swoje wyjątkowe muzyczne krajobrazy.

Zespół pochodzi z Barcelony. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim Woody’emu Allenowi, który w ścieżce dźwiękowej do swojego najnowszego filmu „Vicky, Cristina, Barcelona” wykorzystał kompozycje grupy. Dzięki temu muzycy szybko stali się rozpoznawalni na całym świecie.

Owocem współpracy zespołu jest płyta zatytułowana Eusebio. Krążek został wydany w 2007 roku. To właśnie z niego pochodzi utwór „Barcelona”, który stał się muzycznym motywem przewodnim filmu Allena.

Aktualnie muzycy pracują nad nową płytą. Ma być mieszanką elementów muzyki tanecznej, wzbogaconej nowym instrumentarium. Premiera planowana jest na lipiec 2009 roku.

MySpace: http://www.myspace.com/giuliaylostellarini

Koncerty:

Wrocław

17 czerwca godz.20.00 klub XO, ul. Kazimierza Wlk. 19 (pod kinem Helios)

bilety: 33 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu

rezerwacje: bilety@o2.pl

Warszawa

18 czerwca godz. 20.00 klub Fonobar, ul Wawelska 5

Bilety: 40 zł.

Informacje: http://fonobar.pl/

Polecane

Share This