Glassesboys – „From Our House”


2012.04.29

opublikował:

Glassesboys – „From Our House”

Od kilku lat tworzyli wspólnie coś wyjątkowego na arenie muzycznej, wiedząc, że każde z ich działań prowadzi do tego, co chcą pokazać światu dziś. Tysiące sprzedanych winyli i CD przez własną, niezależną wytwórnię, tworzenie muzyki dla największych sław muzyki klubowej, podbijanie list sprzedaży i wielokrotne tytuły dla najlepszych producentów.

 

Po sukcesach w przeszłości nadszedł czas na wykonanie dzieła, które rodziło się z ich ogromnej pasji. Niemalże po roku pracy chcą pokazać wszystkim, czym dla nich jest muzyka elektroniczna i gdzie tkwi jej piękno. Tak oto na świat otwiera się duet Glassesboys, który tworzą Jared Bobowik i Tom Wnuk. Podjęli oni współpracę z EMI Music Poland i to właśnie ta wytwórnia sygnuje poczynania Glassesboys, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

 

Styl Glassesboys to połączenie melodyjnych, klubowych i energetycznych, zapadających w pamięć, często nasiąkniętych melancholią brzmień. Każdy utwór to odrębna historia, zbiór doświadczeń w stażu muzycznym.

 

Album promuje utwór „Move On”, zaśpiewany przez Craiga Smarta, zdobywcę wielu platynowych i złotych płyt w rodzimej Kanadzie.

  

Do tego samego utworu powstał teledysk, w którym wykorzystano unikalną technologię dobrze znaną z takich wysokobudżetowych produkcji filmowych jak „Matrix”. Międzynarodowa premiera już wkrótce!

 

Premierowy występ Glassesboys odbędzie się na jednym z największych i najbardziej unikalnych festiwali odbywających się na całym świecie, m.in w Miami, Las Vegas, Torronto, Nowym Yorku – Dayglow. Największe na świecie „Paint Party” tworzone z ogromnym rozmachem, z udziałem gwiazd brzmień klubowych. Glassesboys pojawią się tam jako jedni z  headlinerów i zaprezentują swój set live m.in. z gościnnym udziałem Angie Brown i Simona Greena, przed kilkutysięczną publicznością 4 maja w gdyńskiej Hali Widowiskowej.

 

Na debiutanckim albumie Glassesboys pojawią się głosy znanych i cenionych na świecie wokalistów, takich jak Tara McDonald, Romina Johnson, Angie Brown, Barbara Tucker, czy Craig Smart. Wymienieni wokaliści współpracowali z takimi artystami jak The Rolling Stones, Paul Van Dyk, Kate Bush, DJ Antoine, David Guetta, czy Swedish House Mafia.

 

Autorem części tekstów jest Jenson Vaughan, autor słów piosenek takich artystów jak Snoop Dogg, Madonna, Kelly Rowland, czy Timberland.

 

Tracklista:

1. Glassesboys feat. Angie Brown – Open Up

2. Glassesboys feat. Craig Smart – Move On

3. Glassesboys feat. Barbara Tucker – Beautiful World

4. Glassesboys feat. Tara McDonald – Where Does Love Go

5. Glassesboys feat. Maria Nayler – Wild

6. Glassesboys feat. Dawn Tallman – Do Your Life

7. Glassesboys feat. Channing – I Feel Alive

8. Glassesboys feat. Jan Johnston – Time Indefinite

9. Glassesboys feat. Simon Green – Feel The Vibe

10. Glassesboys feat. Romina Johnson – 2Nite

11. Glassesboys feat. Maya Days – Crack Thing

12. Glassesboys feat. Stephen Pickup – Your Love

13. Glassesboys feat. Shelly Poole – Spellbound

14. Glassesboys feat. Sue McLaren – Where Is Love

15. Glassesboys feat. Channing – Around The World

16. Glassesboys feat. Angie Brown – Never Gonna End

16. Craig Smart – Invincible (Glassesboys Remix)

 

Barbara Tucker

Legenda muzyki house i soul, amerykański styl i głos rozpoznawalny na całym świecie za sprawą hitów nagranych wspólnie
z Davidem Guettą, Fremasons, oraz z solowych aranżacji. Nazywana królową wokalów house, wielokrotnie gościła na listach American Billboard lub UK Dance Chart. Od kilkunastu lat jest uznawana za ikonę muzyki house i soul na całym świecie.

 

Tara McDonald

Nr 1 na świecie pod względem rozpoznawalności w muzyce klubowej, współtwórczyni hitów Davida Guetty, Armanda Van Heldena, Axwella, i wielu innych topowych producentów. Jej hity, „My my my”, „Delirious”, oraz „Feel The Vibe”, po dziś dzień uznawane są za klasyki gatunku.

 

Craig Smart

Kanadyjski wokalista muzyki pop i house, zdobywca złotych i platynowych płyt, twórca wielu znanych na całym świecie hitów. Autorem tekstów jego utworów, w tym utworu nagranego z Glassesboys, jest człowiek odpowiedzialny za teksty takich artystów jak: Madonna, Snopp Dogg, Kelly Rowland, Timbaland, Craig David, Armin Van Buuren, Ian Carey, czy Boyz2Men.

 

Romina Johnson

Gwiazda z Włoch, znana doskonale z hitu „Movin` Too Fast”, uważanego wielokrotnie za klasyk muzyki house.

 

Angie Brown

Legendarna wokalistka muzyki tanecznej, ma na koncie mnóstwo sukcesów, od podbijania czołówki top list na całym świecie, po współpracę z The Rolling Stones, Grace Jones, Kate Bush, Lisa Stansfield, czy Fatboy Slim.

 

Dawn Tallman

„The Queen Of Gospel Energy” –  jej głos jest uważany za perłę muzyki soul, r`n`b i house. Od prawie 30 lat śpiewa i pisze teksty do utworów, które trafiają do topowych list sprzedaży na całym świecie.

 

Maria Nayler

Brytyjska wokalistka, była członkini grupy Ultraviolet, autorka hitów, klasyków muzyki trance: „One and One” (z Robert Miles), „Angry Skies” (z Tilt), „Naked & Scared”, czy „We Belong” (z Ferry Corsten).

 

Sue McLaren

Wokalistka producentów takich jak Paul Van Dyk, Andy Moor, czy Armin Van Buuren. Wraz z nimi stworzyła hity z topowych list sprzedaży muzyki house/trance.

 

Steven Pickup

Artysta znany ze współpracy z Markiem Knightem, czego rezultatem był hit „Suzanne”. Nagrywał również z wieloma innymi producentami, podbijając niemieckie i angielskie listy przebojów za pośrednictwem wytwórni Spinnin`.

 

Maya Days

Wybitna piosenkarka, aktorka, wokalistka i autorka tekstów, znana z roli w jednym  z najpopularniejszych  brodwayowskich musicali na świecie, „Jesus Christ Superstar”, od 2000 roku gra tam rolę Marii Magdaleny,

 

Simon Green

Angielski muzyk, kompozytor, producent i DJ, znany również jako Bonobo.  Jego utwór „Ketto” zyskał ogromną popularność po tym jak został wykorzystany w jednej z reklam marek motoryzacyjnych.

 

Channing

Włoska wokalistka, współautorka hitu „Come Fly Away”, wyprodukowanego przez Benny’ego Benassi, ambasadorka potężnej firmy odzieżowej.

 

Shelly Poole

Piosenkarka i autorka tekstów takich artystów jak: Janet Jackson, Massive Attack, Mark Ronson, Bryn Christopher, Lee Mead, Dave Stewart, Reachel Stevens, Will Young, Atomic Kitten, Sophie Ellis Bextor czy Liberty X. Razem z Andy Hill napisała tekst do piosenki „I`ll See You Again”, który ukazał się na albumie grupy Westlife „Where We Are”.  Jej głos jest rozpoznawalny na całym świecie za sprawą hitu „Borderline” prod. Michaela Graya.

 

Jan Johnston

Wokalistka znana na całym świecie ze współpracy z topowymi producentami muzyki trance, takimi jak Paul Oakenfold, Paul Van Dyk, BT, Cosmic Gate, Cor Fijneman, Dj Shah; wielokrotna bywalczyni top list z udziałem własnych produkcji.

 

Debiutancki album Glassesboys – „From Our House” – już 5 czerwca!

Premiera singla w sklepach cyfrowych 4 maja!

Polecane

Share This