Globalne zainteresowanie konkursem World Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival

Nowi wykonawcy w line-upie imprezy.


2015.04.30

opublikował:

Globalne zainteresowanie konkursem World Reggae Contest na Ostróda Reggae Festival

Ostródzki World Reggae Contest doczekał się już ponad 50 zgłoszeń zespołów z około 30 krajów świata. Tymczasem do składu artystów na Red Stage dołączyli kolejni polscy wykonawcy: Tabu, Chonabibe (na zdjęciu), November Project i The Relievers. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny film dokumentalny ubiegłorocznej edycji oraz nagrany na Jamajce teledysk z nowym festiwalowym hymnem. Impreza odbywa się w dniach 6-9 sierpnia w Ostródzie.

Organizatorzy z PMP zaprezentowali oficjalny 30-minutowy dokument „Ostróda is on Fire”, przywołujący w pamięci najpiękniejsze sceny ubiegłorocznej edycji festiwalu. Nowy festiwalowy hymn polsko-jamajsko-brytyjskiego projektu Fyah Keepers – „Voice of Revolution (Ostróda mix)” zobrazowany został scenami z Ostródy oraz ujęciami z sesji nagraniowej piosenki w Tuff Gong Studio rodziny Marley w Kingston. Zespołowi w piosence o Ostródzie towarzyszą gwiazdy pierwszego formatu z Jamajki, jak wokalista Iba Mahr czy saksofonista Dean Fraser.

Organizowany po raz pierwszy podczas festiwalu World Reggae Contest spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem na świecie. Liczba zgłoszeń zespołów przekroczyła już 50 z około 30 krajów świata i prawie wszystkich kontynentów. Finał konkursu odbędzie się podczas festiwalu i będzie transmitowany na żywo przez największy portal reggae na świecie Reggaeville.com, a zwycięzca nagrywać będzie na Jamajce w kultowym Harry J Studio.

Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia. Formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu www.worldreggaecontest.com

Tabu z Wodzisławia to ekipa, w rytmach której tańczy dziś cała Polska. Kariera autorów takich przebojów jak „Jak dobrze cię widzieć” czy „Marzenia” rozpoczęła się wiele lat temu w Ostródzie i tu powracają z najnowszym albumem, który będzie miał swoją premierę podczas ORF.

Album “Migracje” Chonabibe ukazał światu nową polską muzykę miejską – world hip-hop, beatbox, soul, reggae. W Ostródzie zaprezentują nową płytę „Panoramy” i zagrają niektóre hity w specjalnie przygotowanych reggae wersjach. Korzenie zespołu wyrosły z beatboxowego trio Al-Fatnujah oraz reggae-bandu Geto Blasta.  Patrzą krytycznym okiem, ale daleko im do maruderii. Czasem sentymentalnie, dziękczynnie, innym razem motywująco i z pazurem. Zawsze jednak w poszukiwaniu pozytywu.

November Project to „rootsrockowa rastaferajna z Osiedla Przyjaźń” pod wodzą znanego z Łąki Łan wokalisty Paprodziada. Intrygują specyficznymi tekstami i niebanalną mieszanką pozytywnych wibracji. Ich hasło to „wszyscy jesteśmy specjalnej troski”. Pod koniec 2013 roku ukazał się album “Rastaferajna”. Usłyszysz na nim takie hymny jak “Safanduła”, “Miłością serce” czy “Piesek Dżastis”.

The Relievers działają od 2004, ale dopiero ten rok przyniósł ich debiutacki album „13 Months of Sunshine“. Janek „Jahlove” Pęczak (gitarzysta T-Love) i załoga doświadczonych warszawskich muzyków w piękny sposób oddają na nim hołd tradycyjnemu marley’owskiemu graniu. Riddim.pl o debiucie zespołu napisał: „warszawski band wysoko postawił poprzeczkę krajowym zespołom próbującym swoich sił w gatunku roots reggae”.

Jak informują organizatorzy, na ogłoszenie czeka jeszcze wiele ciekawych wydarzeń artystycznych tegorocznej jubileuszowej 15 edycji Ostróda Reggae Festival.

Ostróda Reggae Festival:

Dotyczas ogłoszeni artyści: Gentleman (Niemcy), Richie Campbell (Portugalia), Protoje (Jamajka), Bednarek, Damian SyjonFam, Roots Rockets, Bas Tajpan & Bob One, Tabu, Chonabibe, November Project, The Relievers

Karnet do końca kwietnia 150 PLN.


Polecane