Głowacki i Wieniawa w nowym klipie BOKKI


2022.02.05

opublikował:

Głowacki i Wieniawa w nowym klipie BOKKI

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się nowy singiel BOKKI. „Walk on a Wire” to czwarta zapowiedź najnowszego albumu „Blood Moon”, który ukaże się 25 lutego. Do utworu powstał wzruszający teledysk, a właściwie mini film z dialogami, którego pomysłodawcą jest młody reżyser Maciej Bierut. Za kamerą stanął Karol Łakomiec – rozchwytywany młody operator oraz również muzyk.

Maciek z Karolem tworzą idealny duet. Jeden jest mózgiem, drugi oczami. Pasja, talent, wyobraźnia, szaleństwo, pracowitość, wiara, a wszystko na maksymalnych obrotach – mówi o twórcach wokalistka BOKKI, Y, dodając: – Maciek jest wariatem – nie wiem, czy kiedykolwiek wcześniej spotkaliśmy człowieka, który byłby aż tak wkręcony w swoją pasję. Dzień i noc. To jednak przynosi niesamowite efekty. Jego scenariusz sprawił, że na pokład naszego kosmicznego statku wsiadł z nami sam Piotr Głowacki, a wspólnie z młodziutką Alicją Wieniawą stworzyli przepiękną, do głębi poruszającą opowieść, obok której nie da się przejść obojętnie.

Reżyser Maciej Bierut o klipie: – Co bym zrobił gdybym właśnie się dowiedział, że zostały mi ostatnie godziny życia? Pewnie zadaję sobie to pytanie częściej niż powinienem, ale był to katalizator tej osobistej historii o końcu świata.

Żartuję, że jest to ekranizacja przysłowia „Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Chciałem odnieść się do subiektywnej percepcji rzeczywistości czy usprawiedliwionego kłamstwa. Interesowała mnie też metafora czystego rodzicielstwa. Potrzeby wzięcia ciężaru całego świata na siebie, żeby uchronić własne dzieci.

Sam utwór opowiada o życiu na krawędzi i ucieczce od rzeczywistości. Bohaterka żyje w nocy, śpi w dzień i czuje, że niewidzialna dla nikogo stąpa po cienkiej linie nad przepaścią. Warstwę muzyczną buduje ciepły, otulający bit, a melodyjny refren podkreślony jest samplami wokalnymi, które sprawiły, że w pierwotnej wersji Walk on a Wire nosił tytuł “Me Me”.

Klip został wsparty przez Fundację Kultury Bez Barier, dzięki której osoby niewidome mogą skorzystać z audiodeskrypcji.

W marcu zespół wyrusza w trasę promującą ich najnowszy album. Lista koncertów poniżej:

5.03 Gdańsk – Stary Maneż
6.03 Poznań – Tama
11.03 Szczecin – Kosmos
12.03 Zielona Góra – Kawon
18.03 Katowice – Królestwo
19.03 Wrocław – Zaklęte Rewiry
25.03 Warszawa – Niebo
1.04 Ostrów Wlkp. – Stara Przepompownia
2.04 Bydgoszcz – Fabryka Lloyda
3.04 Kraków – Klub Kwadrat

Polecane

Share This