Gogol Bordello gwiazdą Rock In Summer Festival

Druga edycja festiwalu już w czerwcu w Warszawie


2011.03.04

opublikował:

Gogol Bordello gwiazdą Rock In Summer Festival

Już 21 czerwca w warszawskim Parku Sowińskiego odbędzie się druga edycja Rock In Summer Festival. Gwiazdą imprezy będzie niezwykła formacja Gogol Bordello. Będzie to jedyny występ zespołu w Polsce podczas tegorocznych wakacji. Już wkrótce poznamy kolejne zespoły, jakie zagrają na Rock In Summer Festival oraz szczegóły dotyczące biletów.

Gogol Bordello to doskonała mieszanka ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej, zespół znany ze wspólnych występów z Flogging Molly, Primusem czy grupą Cake! Dziennikarze muzyczni uznają Gogol Bordello za nieco bardziej teatralną, cygańską odpowiedź na The Pogues! Inni dodają, że w bogatym instrumentarium Gogol Bordello (saksofon, akordeon, skrzypce, perkusja) słychać różnorodne wpływy od… Beli Bartoka po… Sonic Youth. Muzyka Gogol Bordello jest, jak widać, niezwykle eklektyczna – po ich koncertach można spodziewać się absolutnie wszystkiego.

Liderem założonej w 1999 roku formacji jest pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który oprócz muzykowania zajmuje się także aktorstwem – poza rolą w ostatnim obrazie Madonny „Mądrość i seks” znany jest także z występu w ekranizacji popularnej książki „Wszystko jest iluminacją”. Muzyka formacji zainspirowana jest cygańskim folkiem, co pozostaje w związku z podstawowym składem grupy, w którym grają imigranci z Europy Wschodniej. W związku z folkowymi inklinacjami Gogol Bordello to doskonała propozycja dla wszystkich, których wiele lat lat temu uwiódł Goran Bregović. Oczywiście dźwięki generowane przez orkiestrę Gogol są jeszcze bardziej żywiołowe niż muzyka Bregovicia jednak korzenie artystów są bez wątpienia wspólne.

Pierwszy singiel Gogol Bordello ukazał się w roku 1999, od tamtego czasu ukazało się pięć albumów. Od 2005 formacja nagrywała dla uznanej wytwórni SideOneDummy Records. Za najlepszy krążek – najpełniej oddający żywiołowy charakter muzycznego oblicza Gogol Bordello – uznawany jest album „Super Taranta!” (2007). W 2010 roku ukazał się nowy album Gogol Bordello – „Trans-Continental Hustle”. To debiut zespołu w labelu American Recordings kierowanym przez legendarnego producenta Ricka Rubina, który zajął się także realizacją krążka. Główną inspiracją dla Gogol Bordello podczas prac nad albumem były doświadczenia zdobyte przez Eugene`a Hütza podczas kilku lat spędzonych w Brazylii.

Przypomnijmy, że rok temu gwiazdami pierwszej edycji Rock In Summer były formacje Bad Religion oraz Billy Talent.

Polecane