Gojira zagra w Warszawie


2013.02.06

opublikował:

Gojira zagra w Warszawie

GOJIRA

Klub Stodoła

Warszawa

4 maja 2013

Bilety w cenie: 77 zł

***

Artysta powinien stawiać pytania.

Ważne jest, aby pytać o miejsce i funkcję ludzkości we wszechświecie. Czy odpowiedź zostanie znaleziona czy nie – oceni to publiczność. Istotą jest podróż, nie miejsce docelowe.

Na swoim piątym albumie (pierwszym w Roadrunner Records) zatytułowanym L`Enfant Sauvage francuska heavy metalowa Gojira oczywiście zadaje pytania. Tytuł płyty, który dosłownie oznacza „Dzikie dziecko”, nawiązuje do pytań stawianych przez wokalistę, twórcę piosenek i gitarzystę Joe Duplantier`a.

„Kiedy zostajesz muzykiem, nie masz szefa, który mówi ci, co masz robić. Musisz więc być bardzo odpowiedzialny” twierdzi. „Z wolnością przychodzi bowiem odpowiedzialność, zatem pytam siebie: czym jest dla mnie wolność? I to właśnie widać na L`Enfant Sauvage. Nie ma jednak odpowiedzi. Jest tylko życie i pytania.”

Joe zaczął zadawać te pytania w 2010 roku, kiedy rozpoczął tworzenie albumu.

Gojira cieszyła się dobrą passą. Po czterech docenionych przez fanów i krytyków niezależnych albumach zespół w składzie: Joe, jego brat Mario Duplantier [perkusja], Christian Andreu [gitara], Jean-Michel Labadie [bas]—zostali docenieni na całym świecie.

Metallica starannie wybrała ich, aby grali przed nimi na koncertach w Ameryce Północnej i Europie. 

Lamb of God także zabrali ich w trasę a frontman D. Randall Blythe wystąpił gościnnie na albumie Gojiry „Adoration for None.” W międzyczasie Joe został zaproszony przez legendarnego Max`a Cavalerę do udziału w debiutanckiej płycie grupy Cavalera Conspiracy Inflikted.

Joe o ostatniej płycie mówi: „Ta płyta jest bardzo intensywna. Mamy mnóstwo ognia w naszych umysłach i ciałach i musimy go oddać poprzez muzykę. Jednak nie chcemy nim spalić ludzi. Chcemy, aby wstrząsnął ich głowami. Chodzi o zamianę surowej energii w coś pozytywnego”.

L`Enfant Sauvage mówi o zachowaniu integralności i uczciwości. Gojira nie odeszła od swoich korzeni. Zamiast tego wykorzystuje swoje fundamenty i stworzyła kompletnie nowego potwora z tego dzikiego dziecka.

Tagi


Polecane

Share This