Good Charlotte – „Cardiology”


2010.08.14

opublikował:

Good Charlotte – „Cardiology”

Wyczekiwany piąty album studyjny zespołu zatytułowany Cardiology ukaże się 2 listopada 2010 roku, niemal dokładnie 10 lat po debiutanckiej płycie, dzięki której formację okrzyknięto jednym z najciekawszych zespołów dekady. Ta pierwotnie pop-punkowa kapela powstała w Waldorf w stanie Maryland w 1996 roku, a jej skład to wokalista Joel Madden, gitarzysta Benji Madden, gitarzysta Billy Martin, basista Paul Thomas i nowy nabytek grupy – perkusista Dean Butterworth. Zespół Good Charlotte sprzedał do tej pory ponad 10 milionów egzemplarzy płyt i ma na koncie niezliczone przeboje radiowe, w tym „The Anthem,” „Lifestyles Of The Rich & Famous” i „Hold On”.


Wielce istotną cechą zespołu jest kreatywność i niechęć do zamykania swego potencjału w określonych ramach, dzięki czemu mogliśmy oglądać Good Charlotte w roli supportu Justina Timberlake’a podczas trasy koncertowej FutureSex/LoveShow, a przebojowy singiel „The River” z płyty Good Morning Revival z 2007 powstał we współpracy z muzykami Avenged Sevenfold – M. Shadowsem i Synysterem Gatesem. Tę muzyczną odwagę usłyszymy również na Cardiology, wszechstronnym albumie zawierającym m.in. taneczny singiel „Like It’s Her Birthday” i przyszłe klasyki GC, takie jak „Silver Screen Romance”, a jednocześnie nie zatracającym charakterystycznego brzmienia kapeli. Pod pewnymi względami Cardiology to dla wielkich gwiazd Warped Tour powrót do najwyższej formy. Dzięki obecności wyjątkowych elementów, które poznaliśmy w największych przebojach grupy, album stanowi zbiór tego, co najlepsze w Good Charlotte, a zarazem wyznacza kierunek ciągłego rozwoju zespołu.

Grupa Good Charlotte zakończyła ostatnio dwumiesięczne tournee Bamboozle Roadshow u boku Boys Like Girls, All Time Low, Third Eye Blind i Simple Plan, a w lipcu zagrała support Pink podczas jej europejskiej trasy. Natomiast jesienią zespół zacznie koncertować w USA, a na początku przyszłego roku odbędzie wielką trasę po rodzinnym kraju. Muzyczne trendy bywają ulotne, ale zespół Good Charlotte zawsze wykazuje konsekwencję trzymając się swych punkowych korzeni, choć nie obawia się poszerzać horyzontów i zgłębiać nowych inspiracji. Cardiology to najnowszy rozdział w niezwykłej karierze grupy. Jesteśmy szalenie ciekawi, co się wydarzy w drugiej dekadzie działalności Good Charlotte na rynku płytowym i nie możemy doczekać się chwili, gdy podzielimy się Cardiology z niezliczonymi fanami zespołu, którzy domagają się nowego wydawnictwa ulubionej kapeli od trzech lat.

Pierwszy singiel „Like It`s Her Birthday” już niebawem zagości w rozgłośniach radiowych.

www.goodcharlotte.com

Polecane

Share This