Gordon Haskell wraca do Polski


2013.08.31

opublikował:

Gordon Haskell wraca do Polski

Gordon Haskell to nie tylko muzyk i wokalista, ale też autor tekstów i podróżnik. Początki jego kariery sięgają lat 60-tych, kiedy to współpracował z wieloma zespołami, między innymi psychodelicznym Les Fleur De Lys, dzięki któremu zyskał rozgłos. Zespół ten kilkakrotnie występował z Hendrixem, a sam Haskell przez krótki okres dzielił z nim mieszkanie. Pod koniec lat sześćdziesiątych Gordon wydał swój pierwszy solowy album, zatytułowany „Sail In My Boat”. W roku 1970 wstąpił w roli basisty i wokalisty supergrupy King Crimson, z którą nagrał dwie płyty: „In The Wake Of Poseidon” i „Lizard”. Oba krążki uważa się za najlepsze w historii zespołu. Wkrótce po tym jednak muzyk porzucił King Crimson i już w 1972 nagrał kolejny solowy album, by na prawie 30 lat zniknąć ze sceny muzycznej.

{reklama-hh}

W tym czasie Gordon Haskell grał w klubach i barach w całej Europie. Początkowo głównie w Danii, później jednak wrócił do ojczystej Anglii. W 2001 roku w wielkim stylu odbył się jego powrót na międzynarodową scenę muzyczną. Nagrany za ledwie 200 funtów przebój „How Wonderful You Are” błyskawicznie wbił się na szczyty brytyjskich list przebojów i do tej pory jest utworem najczęściej granym na prośbę słuchaczy w historii BBC Radio 2.

Rok później ukazał się album „Harry’s Bar”, promowany singlem „How Wonderful You Are”. Album składa się głównie z folk-rockowych ballad, w których sentymentalnie pobrzmiewa jazz.

2006 roku Gordon opuścił Anglię i zamieszkał w Grecji, skąd pochodzili jego przodkowie. Na jednej z wysp samodzielnie wybudował dom i od tamtej pory utrzymuje się z plonów własnego ogrodu i owoców jakie daje praca własnych rąk.

Gordon Haskell

15 października, Warszawa, Stodoła.

Bilety w cenie:

parter kat I – 88zł

parter kat II – 95zł

balkon tylny – 95zł

balkon boczny – 105zł

 

Polecane

Share This