Gotye w Polsce – potwierdzamy!

Jedyny koncert w tej części Europy


2012.05.28

opublikował:

Gotye w Polsce – potwierdzamy!

Właśnie gruchnęła wieść, że 5 listopada Gotye wystąpi na warszawskim Torwarze, i że będzie to jedyny koncert w tej części Europy. Próżno też szukać takiej informacji na stronie artysty… ale podawana jest data rozpoczęcia sprzedaży biletów: 30 maja.

Potwierdzamy te informacje, choć jeszcze nieoficjalnie. Prawdopodobnie, wszystkie szczegóły zostaną podane jutro (wtorek) przed południem.

Gotye pobił wszelkie rekordy popularności za sprawą swojego przeboju „Somebody that I Used to Know” – internet i social media zalane były klipem, który na YT doczekał się do tej pory blisko 230 mln odsłon.

Jakby ktoś nie wiedział, o który numer chodzi… to o ten:

Gotye naprawdę nazywa się Wouter DeBacker, ma 32 lata, jest Belgiem i od wielu lat mieszka w Melbourne w Australii.

No i jest oficjalna informacja:

Agencja Go Ahead z radością informuje, że 5 listopada w warszawskim Torwarze wystąpi Gotye.

 

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie zna piosenki „Somebody That I Used To Know”? Historia oszałamiającej kariery utworu wydaje się być fenomenem na skalę światową. Zamieszczony w czerwcu teledysk w zaledwie trzy tygodnie zanotował aż cztery miliony odsłon. Obecnie to już ponad 218 milionów! Sam autor nagrania, australijski muzyk belgijskiego pochodzenia, niemal z dnia na dzień stał się światową sensacją, podobnie jak towarzysząca mu w utworze i teledysku Kimbra.

Piosenka cieszyła się sporym uznaniem wśród Polaków. Przez wiele tygodni utwór nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów – Trójki, Eski Rock, Radia ZET czy RMF FM.


 

„Somebody That I Used To Know” stanowiło zapowiedź płyty „Making Mirrors”, która ukazała się w sierpniu 2011 roku i już w pierwszym dniu sprzedaży pokryła się platyną. Jesienna trasa, w ramach której Gotye przyjedzie do Polski będzie świetną okazją, by na żywo usłyszeć jeden z największych przebojów ostatniego roku.

 

Informacje na temat sprzedaży biletów pojawią się wkrótce.

Tagi


Polecane