Gra miejska WFD


2011.06.03

opublikował:

Gra miejska WFD

W najbliższą sobotę na ulicach i osiedlach Warszawy odbędzie się nietypowe wydarzenie. Fani formacji Warszafski Deszcz będą mieli szansę pomóc zespołowi w premierze nowego utworu uczestnicząc w GRZE MIEJSKIEJ WFD.

Celem Gry Miejskiej WFD jest opublikowanie drugiego utworu promującego najnowszą płytę legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Uczestnicy gry wyłonieni w etapie internetowym, w 5-10 osobowych zespołach otrzymują na początku gry informacje dotyczące ogólnych zasad gry i pierwszą wskazówkę w postaci adresu startowego etapu ulicznego. Tam otrzymują zadanie do wykonania, a po jego wypełnieniu otrzymują kolejną wskazówkę. Po zaliczeniu 5 punktów kontrolnych grupy docierają do wspólnego celu i tam dochodzi do rozstrzygnięcia gry.

Co to są Gry Miejskie?

Gry Miejskie to nowy rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Gra Miejska WFD składaja się z dwóch części: etapu zgłoszeń internetowych i etapu ulicznego.

Co to jest etap internetowy?

Gra Miejska WFD rozpoczyna się etapem internetowym stanowiącym wprowadzenie uczestników w klimat zbliżającej się Gry. Podczas tej części rozgrywki drużyny zapoznają się z fabułą gry oraz jej zasadami. W efekcie przebycia etapu sieciowego zespoły otrzymują informacje o miejscu rozpoczęcia etapu ulicznego. Ta wirtualna część rozgrywki jest tak przygotowana, aby każdy mógł ją przejść.

Co to jest etap uliczny?

Etap uliczny to kilkugodzinna zabawa, której elementami są punkty kontrolne, a także wybrane postacie, które w tym czasie można spotkać w ustalonych miejscach. Drużyny rozpoczynają Grę w miejscu podanym przez organizatorów, otrzymując Karty Gry, potrzebne materiały oraz pierwsze wskazówki.

Kto może grać?

Do zabawy zaprosiliśmy wszystkich fanów formacji Warszafski Deszcz. Ludzi w każdym wieku. Przyjaciół, rodziny, ekipy klasowe, studenckie itp. Gra Miejska WFD jest wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzenie wolnego czasu i dobrą zabawę w świetnym towarzystwie.


Jak wziąć udział?

Rekrutacja trwała do 27 maja. Gra już w sobotę, a w jej efekcie pojawi się drugi singiel formacji Warszafski Deszcz promujący nadchodzący krążek „PraWFDepowiedziafszy”.

Jeżeli chcecie zobaczyć relację z Gry Miejskiej na żywo bądźcie z nami w sobotę na facebook.com/WarszafskiDeszcz

Przypomnijmy, że to nie pierwsza akcja miejska dotycząca Warszafski Deszczu. Do promocji ich poprzedniej płyty pt. „Powrócifiszy…” został zrealizowany największy w Polsce FLASH MOB „Będzie padać”. W akcji uczestniczyło ponad 30 miast w Polsce, a liczba uczestników w każdym z miast wynosiła od kilku do nawet kilkuset.

Polecane

Share This