Grabaż: „Nie znoszę tego kraju, ale jestem od niego uzależniony”

Lider Pidżamy Porno i Strachów Na Lachy gorzko o Polsce.


2021.11.09

opublikował:

Grabaż: „Nie znoszę tego kraju, ale jestem od niego uzależniony”

fot. Rafał Kudyba

Na początku października do sklepów trafił nowy album Strachów Na Lachy zatytułowany „Piekło”. Na krążku znalazło się sporo goryczy wobec aktualnej sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, stąd trudno się dziwić, że te tematy pojawiają się również w wywiadach udzielanych przez lidera grupy Grabaża. W rozmowie z Adamem Drygałą z Interii Grabaż zapytany o to, czy lubi Polskę, odpowiedział pytaniem: – A mam inne wyjście?

Na sugestię, że mógłby po prostu nie lubić swojego kraju, muzyk odparł: – No nie, właśnie taka jest odpowiedź. Nie znoszę tego kraju, ale z drugiej strony jestem od niego uzależniony i syjamsko z nim zrośnięty. Nie mógłbym funkcjonować poza nim. Nawet jak jestem gdzieś daleko stąd, na wakacjach, to zawsze przychodzi taki moment, że myślę sobie: „No dobra, czas wracać”. Przychodzi taka konstatacja, że musisz do tego piekła wrócić. Do ludzi, z większością których się nie zgadzasz i których nie lubisz. Bo są okropni. Ale z drugiej strony, nie mógłbym być sobą zagranicą.

Dziennikarz zapytał muzyka, czy rozważał kiedykolwiek wyprowadzkę na stałe, ale Grabaż nie ukrywa, że nie widzi takiej możliwości. – Próbowałem to sobie nawet wyobrażać, bo jest kilka ładnych miejsc na Ziemi, ale… tam jest w sumie tak jak tu, tylko ludzie mówią w innych językach. A skoro już o językach mowa, to nigdy w życiu nie nauczę się tak mówić i tak myśleć, jak to robię po polsku. Więc nic by z tego nie wyszło. Polska i ja jesteśmy na siebie skazani – mówi artysta.

Polecane

Share This