Grandmaster Flash: „Gdyby to co robiliśmy wtedy na Bronksie, nie dotarło do Polski, to byłoby to bardzo smutne”


2016.08.11

opublikował:

Grandmaster Flash: „Gdyby to co robiliśmy wtedy na Bronksie, nie dotarło do Polski, to byłoby to bardzo smutne”

Foto: The Get Down

Mateusz Natali rozmawia z Grandmaster Flashem o nowej produkcji Netflixa – „The Get Down”. Produkcja opowiadająca o korzeniach hip-hopu zadebiutuje 12 sierpnia na platformie Nextlix.

Dzięki uprzejmości Netflixa wywiad został przeprowadzony na planie zdjęciowym „The Get Down” w nowojorskim Queens, we współpracy ProstoTV, Popkiller.pl oraz CGM.pl.

„The Get Down” opowiada historię Nowego Jorku lat siedemdziesiątych, w momencie kiedy królujące na parkiecie disco ustępuje powoli hiphopowi i punkowi, a ulice miasta pogrążone są w biedzie i wojnach gangów. Ameryka co chwilę wstrząsana jest głośnymi morderstwami seryjnych zabójców czy guru morderczych sekt, a strach przed nieznanym spowodowany kryzysem na rynku ropy czy postępującym terroryzmem zaczął ogarniać całe społeczeństwo. Miasto jest tłem historii czarnoskórych nastolatków z południowego Bronksu, którzy nie mają niczego oprócz siebie nawzajem, talentu do układania słów, tańca i tworzenia graffiti. Serial pokazuje kultowe miejsca artystycznego SoHo, z klubami CBGB’s czy Studio 54 w kontraście do nowo powstałych szklanych wież World Trade Center. Pełen muzyki serial pokazuje rozwój muzyki przez pryzmat kariery poszczególnych bohaterów, którzy zmienią historię miasta na zawsze.

W serialu pojawią się m.in Jaden Smith („Dzień w którym zatrzymała się Ziemia”), Shameik Moore („Dope”), Giancarlo Esposito („Breaking Bad”) i Jimmy Smits („Sons of Anarchy”). Z kolei narratorem serialu jest Nas, raper i producent, którego album z 1994 roku „Illmatic” stał się jednym z najważniejszych w historii hip-hopu. Niezliczone nagrania innych artystów (np. Puffa Daddy’ego, Lauryn Hill), z jego udziałem stawały się światowymi hitami. Oprócz Nasa w serialu wykorzystano wiedzę „ojców założycieli” hip-hopu, którzy byli konsultantami scenarzysty czy szkolili obsadę z tego, jak poprawnie trzymać mikrofon podczas rapowania. W serialu pojawią się również postaci będące ich alter ego – zobaczymy m.in. nawiązania do biografii Grandmaster Flasha, Kool Herca, Rahiema i Kurtisa Blowa.

Równolegle z premierą serialu w sieci pojawi się także towarzysząca mu ścieżka dźwiękowa, na której znajdą się utwory m.in. Nasa, Miguela, Christiny Aguilery, Zayna, Jadena Smitha czy Leona Bridgesa. Szczegółowa tracklista do chwili premiery jest jednak owiana tajemnicą.

Trailer serialu:

{facebook}

 

Polecane

Share This