Greg Dulli z pierwszym solowym krążkiem od 15 lat


2020.02.21

opublikował:

Greg Dulli z pierwszym solowym krążkiem od 15 lat

fot. Maciek Jasik

Greg Dulli, frontman formacji The Afghan Whigs i Twilight Singers, nagrał nowy, solowy album. Dzieło zatytułowane „Random Desire” właśnie trafiło do sklepów. Najnowszym singlem promującym materiał jest piosenka „A Ghost”.

Jego pierwsze od ponad dekady solowe dzieło przypomina nam, dlaczego był jednym z najbardziej zniewalających romantyków epoki alt-rocka – tak o nowym krążku napisał dziennikarz Rolling Stone. Jak zawsze w przypadku twórczości Grega, najpierw powstała muzyka a następnie teksty. Dulli sam nagrał większość partii instrumentalnych, ale nie obyło się również bez obecności kolegów – na płycie pojawiają się Jon Skibic i Rick G. Nelson (The Afghan Whigs), Mathias Schneeberger (Twilight Singers), basista Dr. Stephen Patt, gitarzysta Mark McGuire (Emeralds) i perkusista Jon Theodore (Queens of the Stone Age, The Mars Volta).

„Random Desire” to 37-minutowy album, z którego bije pewność siebie i doświadczenie, opowiadający o niebezpieczeństwach ale i możliwościach egzystencji. Płyta będzie dostępna jako CD, LP oraz w wersji cyfrowej.

Polecane

Share This