Grimes wystawiła na aukcję swoją duszę


2020.05.29

opublikował:

Grimes wystawiła na aukcję swoją duszę

W lutym na rynek trafiła nowa, kapitalna płyta Grimes zatytułowana „Miss Anthropocene”. Kilka tygodni później partnerka Elona Muska urodziła syna, któremu nadano bardzo nietypowe imię X Æ A-12. Niestety, władze Kalifornii nie zgodziły się na rejestrację dziecka o takim imieniu, dlatego para musiała zmienić je na X Æ A-Xii. Teraz Grimes zaskakuje kolejny raz, wystawiając na aukcję swoją duszę. Tak, dobrze czytacie – swoją duszę.

Artystka obok muzyki od dawna zajmuje się malarstwem i fotografią. Wczoraj w otwarto dwie wystawy online, na których można zobaczyć prace Grimes z ostatnich 10 lat. Ekspozycja w Platform Museum w Los Angeles będzie dostępna do 3 czerwca, do 31 sierpnia będzie można natomiast oglądać wystawę w Maccarone (również w Los Angeles).

Wystawie prac towarzyszy aukcja, na której można nabyć kawałek duszy Grimes. Artystka wystawiła na sprzedaż dokument potwierdzający nabycie kawałka jej duszy. Pierwotnie wyceniono go na 10 milionów dolarów, ale finalnie trafi do osoby, która zaoferuje największą cenę. Ciekawe, czy wśród licytujących znajdzie się Elon Musk.

Tagi


Polecane

Share This