Gromee usunięty z festiwalu w Opolu. Wiemy za co


2020.08.01

opublikował:

Gromee usunięty z festiwalu w Opolu. Wiemy za co

fot. mat. pras.

Z racji na pandemię koronawirusa tegoroczny KFPP w Opolu nie odbył się w czerwcu, ale został przesunięty na wrzesień. Nowy termin imprezy to 4-7 września. Od lat stałym punktem festiwalu jest konkursowy koncert Premier. Jednym z uczestników jego tegorocznej edycji miał być Gromee, który szykował się do występu z singlem „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” nagranym z Anią Dąbrowską i Abradabem. Ostatecznie jednak piosenka Gromeego nie pojawi się na premierach, ponieważ skreślono ją z listy uczestników.

W związku z naruszeniem regulaminu przez wykonawcę Gromee ft. Dabrowska ft. Abradab Rada Artystyczna 57. KFPP Opole 2020 podjęła decyzję o usunięciu wykonawcy z konkursu i dopuszczeniu do udziału w nim pierwszej osoby z listy rezerwowej konkursu, Pana Rafała Brzozowskiego z utworem pt. „Gentleman” – informuje oficjalny komunikat organizatorów.

TVP nie wyjaśnia, na czym polegało złamanie regulaminu, ale powody decyzji stacji wskazuje serwis Eurowizja.org, sugerujący, że chodzi o fakt, iż piosenka Gromeego nie do końca jest premierą. Fakt, utwór dopiero niedawno doczekał się polskojęzycznej wersji, ale już w 2019 mogliśmy posłuchać go w języku angielskim. W utworze „Love Me Now” zamiast Ania i Daba pojawili się nigeryjski wokalista WurlD i amerykański raper Devvon Terrell.

Skład konkursu Premier wygląda następująco:

Anna Jurksztowicz – „Jestem taka sama”
Janusz Radek – „Facet został sam”
Kombii – „Przetrwamy”
Lanberry – „Plan awaryjny”
Mateusz Ziółko – „S.O.S.”
PIN – „Samotny dryf”
Rafał Brozowski – „Gentleman”
Sanah – „No sory”
Sławek Uniatowski – „Koniec świata”
Stanisława Celińska – „Niech mnie złość”

Polecane

Share This