Gromee wyrusza na ponowny podbój list przebojów z CATALI


2021.09.12

opublikował:

Gromee wyrusza na ponowny podbój list przebojów z CATALI

fot. mat. pras.

Czołowy polski producent i DJ Gromee nawiązuje kolejną międzynarodową współpracę! Tym razem łączy siły z CATALI w nowym singlu „Talk to Me”, którego fragment przedpremierowo pojawił się na TikToku.

Gromee (Andrzej Gromala) już od dekady dominuje na polskim i zagranicznym rynku. Jest znany ze współprac z wschodzącymi międzynarodowymi artystami, z którymi tworzy ogromne hity radiowe zgodne z aktualnymi trendami. Był headlinerem prestiżowych festiwali EDM i dzielił scenę między innymi z Mariah Carey, Stevem Aokim, Stingiem czy Eltonem Johnem. Jest pomysłodawcą Orchestonu, popularnej serii koncertów ze stuosobową orkiestrą, która poddaje elektroniczne i taneczne klasyki zupełnie nowej aranżacji.

W 2015 Gromee odniósł sukces w Szwecji, Rosji, Niemczech i Holandii z singlem „Follow You”. Wraz z żoną Sarą Chmiel-Gromalą jest autorem piosenki „Share the Joy” promującej konkurs Eurowizja Junior 2019. Singel „Worth It” (2020) z islandzką wokalistką ÁSDÍS dotarł w Polsce do 1. miejsca i pojawił się na 12 playlistach NFM towarzyszących piątkowym premierom. Ostatnim projektem Gromee’ego jest gorąca współpraca z międzynarodową gwiazdą z Rumunii, INNA – „Cool Me Down”. Piosenka znalazła się na 2. miejscu w oficjalnym radiowym zestawieniu AirPlay. Artysta niedawno dołączył także do grona jurorów w 15. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którego start pokrywa się z premierą najnowszego singla „Talk to Me”.

CATALI, a właściwie Catalina Schweighauser, jest 26-letnią artystką amerykańskiego, holenderskiego, szwajcarskiego i włoskiego pochodzenia mieszkającą w Amsterdamie. Studiowała muzykę współczesną w Guildford w Anglii. Jej styl muzyczny to wybuchowa mieszanka chwytliwych utworów i silnego kobiecego wokalu. Pop, dance i house to główne gatunki artystki, a teksty są jedną z jej mocnych stron.

CATALI ma na koncie topowy utwór #1 „Ze Huilt Maar Ze Lacht” Maana w holenderskich stacjach radiowych. Do innych znanych kawałków artystki należą dwie piosenki w filmie „F*ck de Liefde” (trzeci najlepszy holenderski film roku 2019), do którego napisała i nagrała wokale. Ostatnio tworzyła także muzykę do różnych musicali i filmów.

Na arenie międzynarodowej zdobyła do tej pory uznanie między innymi pisząc dla serialu NBC „I Feel Bad”, jednocześnie pracując nad tekstami dla kandydatów The Voice z różnych krajów. Współpracowała z artystami z całego świata, między innymi z Avą Max. Jej najnowsze wydawnictwa to „Banana” odnoszącego sukcesy niemieckiego artysty Davida Puenteza oraz utwór „Schat Ik Ben Ok” Emmy Heesters. CATALI może się również pochwalić współpracą z LNY TNZ, DJ-em znanym na Holenderskiej scenie EDM, z którym nagrała kawałek „Secrets”.

Polecane

Share This