Groove Armada zapowiada nowy album kolejnym singlem


2020.08.22

opublikował:

Groove Armada zapowiada nowy album kolejnym singlem

Na krążku pojawiło się wielu wokalistów światowej klasy, a nowy singel powstał przy współpracy z Toddem Edwardsem. „Lover 4 Now” to optymistyczny hymn, opowiadający o miłości i wspólnocie, a wokal wspomnianego Edwardsa wypełniają ujmujące dźwięki, osadzone w stylu italo-disco! Kawałek został stworzony z myślą o nadchodzącym wieczorze na Ibizie, ponieważ o tej porze można odnieść wrażenie, że cały świat zmienia się w mgnieniu oka!

Przy tworzeniu nowego albumu Andy i Tom odbyli wiele wyczerpujących sesji studyjnych.

– Podczas nagrań wszystko przestaje mieć znaczenie. Liczy się tylko muzyka. To intensywna praca. Każdy, kto by to zobaczył mógłby stwierdzić, że to istne szaleństwo! Wraz z Tomem jesteśmy początkowo zagubieni wśród instrumentów, syntezatorów i tracków. Poszukujemy dźwięków dniami i nocami. Lecz w pewnym momencie pojawia się uczucie, którego nie musimy określać słowami. Wtedy obaj wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze, a kolejne ścieżki brzmią coraz lepiej. Zawsze tego doświadczamy. Tak właśnie powstawały utwory do naszego albumu – wspomina Andy.

Tracklista albumu „Edge Of The Horizon”:

et Out On The Dancefloor (feat. Nick Littlemore)
Holding Strong
Tripwire (feat. Nick Littlemore)
Don’t Give Up
We’re Free
Edge Of The Horizon
Lover 4 Now (feat. Todd Edwards)
I Can Only Miss You
What Cha Gonna Do With Your Love
Talk Talk
Dance Our Hurt Away

Groove Armada to uznany duet dance’owy z Wielkiej Brytanii, który tworzą: Andy Cato oraz Tom Findlay. Zespół ma na swoim koncie osiem albumów studyjnych z których aż cztery znalazły się w prestiżowym zestawieniu – Top 50 UK Albums Chart! Kawałki takie jak „Superstylin’”, „My Friend” czy „I See You Baby” wciąż zdobywają nowych fanów, i notują kolejne rekordy na platformach streamingowych. Na Spotify, Groove Armada cieszy się liczbą ponad 100 milionów odtworzeń.

Polecane

Share This