Guns N’ Roses udostępnili „November Rain” nagrane z 50-osobową orkiestrą


2022.11.07

opublikował:

Guns N’ Roses udostępnili „November Rain” nagrane z 50-osobową orkiestrą

fot. YouTube

Wielkimi krokami do sklepów zbliża się reedycja obu części „Use Your Illusion” Guns N’ Roses. W ramach promocji wydawnictwa zespół udostępnił wyjątkową wersję „November Rain” wzbogaconą o partie 50-osobowej orkiestry. Oryginał ma już blisko dwa miliardy wyświetleń na YouTube i jest nie tylko najpopularniejszym klipem Gunsów na tej platformie, ale też jednym z pierwszych rockowych teledysków, które przekroczyły magiczną barierę miliarda wyświetleń. Wideo w nowej wersji nie różni się niczym od tej, którą znamy od lat, ale podmieniono w nim ścieżkę dźwiękową. W 1991 słyszeliśmy orkiestrowe sample, teraz zastąpiły je partie nagrane specjalnie dla zespołu.

W Polsce będą dostępne następujące formaty reedycji: Super Deluxe Seven-CD + Blu-ray, 4LP, 2LP, 2CD oraz 1CD. W każdym wydaniu „Use Your Illusion I & II” po raz pierwszy w historii zostały na nowo zremasterowane z zarejestrowanych w wysokiej rozdzielczości 96kHz 24-bitowych nagrań z oryginalnych taśm, półcalowych analogowych masterów. Każda z wersji będzie dostępna także w serwisach cyfrowych.

Trzeci i czwarty album studyjny w dorobku zespołu, wyczekiwany przez fanów na całym świecie, ukazały się oryginalnie 17 września 1991. Po olbrzymim sukcesie „Appetite For Destruction” i „G N’ R Lies”, zespół stanął przed wyzwaniem nagrania płyty, która dorówna poprzednikom. Gunsi nie tylko spełnili te oczekiwania, ale i zaskoczyli wszystkich, wydając nie jeden, a dwa pełnoprawne albumy. Po premierze, „Use Your Illustion I” znalazła się na drugim miejscu, a „II” – na szczycie Billboard 200. W ciągu dwóch godzin od premiery sprzedano ponad 500 tysięcy egzemplarzy płyt, a w tygodniu premierowym kolejno 685 tysięcy i 770 tysięcy „I” i „II”.

Polecane

Share This