Guns N` Roses wydali oświadczenie dotyczące powrotu


2016.01.09

opublikował:

Guns N` Roses wydali oświadczenie dotyczące powrotu

Powrót Slasha i Duffa McKagana do Guns N` Roses to niewątpliwie najgorętszy muzyczny temat początku roku. O ile Duff wystąpił u boku Axla Rose`a na kilku koncertach w 2014 roku, o tyle dla Slasha nadchodzące koncerty będą pierwszymi w składzie GN`R od 1993 roku. Zespół będzie jednym z headlinerów tegorocznego festiwalu Coachella, występując na nim dwukrotnie – 16 i 23 kwietnia.

Wciąż nie wiemy, kto uzupełni skład zespołu. W składzie prawdopodobnie nie zobaczymy Izzy`ego Stradlina ani żadnego z perkusistów grajacych w Gunsach w latach 80. i 90., czyli Stevena Adlera i Matta Soruma. Na dziś najbardziej prawdopodobna wydaje się obecność Dizzy`ego Reeda, Richarda Fortusa, Franka Ferrera i Chrisa Pitmana. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego na razie nie wiemy. Gorzej, że opublikowane przez zespół oświadczenie nie rozwiewa tych wątpliwości. Oto jego treść:

Kontynuując 30-letnią tradycję wstrząsów, kreowania trendów i nieustannego zmieniania oblicza rock and rolla, Guns N` Roses ogłaszają najbardziej znaczące i wyczekiwane muzyczne wydarzenie stulecia. Zgodnie tym, co wczoraj ogłoszono, założyciel Axl Rose i byli członkowie Slash i Duff McKagan będą gwiazdami Coachella Music & Arts Festival (15-17 kwietnia i 22-24 kwietnia).

Od miesięcy krytycy i publiczność ekscytowała się i spekulowała o możliwym powrocie legendarnego składu. Kwietniowe koncerty będą pierwszymi od 1993, kiedy Gunners będą dzielić scenę podczas wybuchowego koncertu. Po więcej informacji zajrzyjcie na www.gunsnroses.com.

Nie brak spekulacji mówiących o obejmującej 25 koncertów stadionowej trasie po USA. Nie brakuje również plotek sugerujących, że Gunsi mogą zawitać do Europy na odbywających się pod koniec maja w Lizbonie festiwal Rock In Rio.

Polecane

Share This