Ile Guns N’ Roses zainkasowali za koncert na festiwalu Download?

Mówi się o rekordowej gaży w historii imprezy.


2018.06.13

opublikował:

Ile Guns N’ Roses zainkasowali za koncert na festiwalu Download?

foto: kadr z wideo

Trasa Guns N’ Roses „Not In This Lifetime” okazała się sukcesem zarówno pod względem kasowym jak i artystycznym. Trudno dziwić się więc, że grupa wydłużyła tournee o kolejne miesiące, dzięki czemu wróci do Polski, by 9 lipca zagrać na Stadionie Śląskim, a także podniosła stawki.

W miniony weekend odrodzone Guns N’ Roses ze Slashem i Duffem McKaganem w składzie było jednym z headlinerów brytyjskiego festiwalu Download. Grupa dała trzygodzinny koncert, za który miała zainkasować 5 mln funtów, czyli ok. 24 mln złotych. Anonimowy informator przekazał taką informację gazecie „Daily Mirror”. – Andy Copping (organizator imprezy – przyp. red.) zapłacił Gunsom 5 mln funtów i była to najwyższa gaża w historii festiwalu – cytuje swoje źródło „Daily Mirror”.

Warto zaznaczyć, że Gunsi zaskoczyli publiczność wykonaniem utworu „Slither” z repertuaru Velvet Revolver, zespołu, w którym grali Slash i Duff. Grupa włączyła do setu również „Shadow of Your Love”, wyciągnięty z szuflady numer, który trafi na szykowaną na 29 czerwca reedycję „Appetite for Destruction”.

Polecane